Ahmet Kural hakkında 5 yıl hapis cezası talebi

Ahmet Kural ve Sıla Gençoğlu arasındaki kavgada flaş bir gelişme yaşandı. Savcılık Ahmet Kural hakkında 5 yıla kadar hapis talebiyle iddianame hazırladı.

Google Haberlere Abone ol

Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu darp etmekle suçlanan Ahmet Kural hakkında savclıkı tarafından istenen ceza belli oldu. Savcılık, Kural hakkında 5 yıla kadar hapis cezasıyla iddianame hazırladı.

Sıla Gençoğlu geçtiğimiz günlerde avukatı ile adliyeye gelerek beraberlik yaşadığı oyuncu Ahmet Kural tarafından darp, cebir ve psikolojik şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olmuştu. İstanbul Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi bürosu tarafından Sıla'nın şikayeti sonrası başlatılan soruşturma kapsamında Ahmet Kural'ın ifadesi alınmıştı. Kural ifadesinde yaşanan darp olayını doğrulayarak birbirlerini hırpaladıklarını ileri sürmüştü. Dosya Uzlaştırma bürosuna gönderilmiş fakat taraflar uzlaşmayı reddetmişti.

Dosya yeniden İstanbul Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu'na geri gönderilmişti. Savcılıkça yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcı, oyuncu Ahmet Kural hakkında "hakaret, tehdit ve basit yaralama suçlarından 1 yıl 4 aydan 5 yıla kadar hapis talep edildi. Kural önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Yorumlar