Adsense uygulama neden yok, kalktı mı?

Adsense uygulama neden yok, kalktı mı? Google Adsense mobil uygulama kalktı mı, iOS ve Google Play Store'da Adsense uygulaması neden yok, artık yok mu?

Google Haberlere Abone ol

Adsense uygulama neden yok, kalktı mı? Google Adsense mobil uygulama kalktı mı, artık yok mu?

Arama motoru Google'ın reklam yayınlayan müşterileri için geliştirdiği mobil uygulama uzun süredir ulaşılamıyor. 

AppStore ve Google Play Store mağazalarından Google Adsense uygulamasını indirmek isteyen kullanıcılar, uygulamayı bulamıyor. 

Haliyle, herkeste "acaba Adsense uygulama kalktı mı, neden yok?" soruları cevap bekler oldu. 

Peki, işin aslı nedir, Adsense uygulama neden yok?

Google'ın Adsense servisi üzerinden reklam gelir takibini mümkün kılan Google Adsense mobil uygulaması, Google'ın aldığı kararla yayından kaldırdı.

Google'dan konuyla ilgili gelen açıklama ise şöyle:

"2020 yılında mobil platformda daha iyi bir deneyim sunma sözümüzü yerine getirerek yeni bir duyarlı web raporlama ve ana sayfa arayüzünü kısa bir süre önce kullanıma sunduk. 2019 yılında da duyurduğumuz üzere, AdSense mobil uygulamasını artık desteklemiyoruz.

2020 yılında mobil platformda daha iyi bir deneyim sunma sözümüzü yerine getirerek yeni bir duyarlı web raporlama ve ana sayfa arayüzünü kısa bir süre önce kullanıma sunduk. 2019 yılında da duyurduğumuz üzere, AdSense mobil uygulamasını artık desteklemiyoruz.

• AdSense mobil uygulaması artık Google Play ve Apple App Store'dan indirilemiyor. Mevcut bir kullanıcı olarak şimdilik uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak deneyim birkaç ay içinde sonlandırılacak.Not: Uygulama için artık destek sağlamıyoruz.

• Şu anda yeni AdSense Raporlarını ve ana sayfa kartlarını kullanabilirsiniz. Bu araçlar, daha hızlı ve kullanımı daha kolay olan duyarlı bir mobil deneyim sunmaktadır.

Kullanıcılarımıza sorunsuz bir AdSense mobil web deneyimi sunma çalışmalarına yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu yıl kullanıma sunacağımız diğer yeni özellikler için bizi izlemeye devam edin."


 

Yorumlar