Adem Çakıcı Alaattin Çakıcı'nın neyi olur, akrabası mı, açıklama geldi?

Adem Çakıcı Alaattin Çakıcı'nın neyi olur, akrabası mı? Adem Çakıcı neden vuruldu, kim saldırdı, saldıranların kimliği belli oldu mu? soruları dün gece merakla cevap aranan sorular oldu. Zira Alaattin Çakıcı'nın yeğeni Adem Çakıcı kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğrayarak yaralandı.

Google Haberlere Abone ol
Adem Çakıcı Alaattin Çakıcı'nın neyi olur?

Adem Çakıcı Alaattin Çakıcı'nın neyi olur, akrabası mı, açıklama geldi? Adem Çakıcı neden vuruldu, kim saldırdı, saldıranların kimliği belli oldu mu? Alaattin Çakıcı'nın yeğeni Adem Çakıcı dün akşam saatlerinde İstanbul'un Zeytinburnu ilçesinde Cevizlibağ mevkiinde silahlı saldırıya uğradı. Adem Çakıcı Alaattin Çakıcı'nın neyi olur, akrabası mı, açıklama geldi?

Trafikte seyir halindeyken başka bir araçtan düzenlenen silahlı saldırıdan kendi imkanlarıyla kurtulan Adem Çakıcı yanağından yara aldı.

Çapa Tıp Fakültesi'nde tedavi altına alınan Adem Çakıcı'nın sağ ayağından vurulduğu ifade edildi. Yeğen Çakıcı, 2017 yılında, Kadıköy'de bir otelin restoranında uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanmıştı.

İstanbul'da yeraltı dünyasının yine hareketli günler yaşadığı ortaya çıktı.

Ankara Sincan Cezaevi'nden 15 Nisan 2020 tarihinde tahliye olan Alaattin Çakıcı'nın yeğeni Adem Çakıcı'nın silahlı saldırıya uğradığı öğrenildi.

Adem Çakıcı saat 20.30 sıralarında, kendi kullandığı otomobili ile Cevizlibağ'da giderken, başka bir arabadan çapraz ateşe tutuldu.

Adem Çakıcı, saldırıdan hafif şekilde yaralanarak kurtuldu. Çakıcı, kendi imkanları ile İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Cerrahi Servisi'ne gitti. Sağ ayağından yaralandığı anlaşılan Adem Çakıcı'nın burada tedavi altına alındığı kaydedildi.

Adem Çakıcı neden saldırıya uğradı, kim saldırdı, saldıranların kimliği belli oldu mu?
Adem Çakıcı

 

Adem Çakıcı'nın ilk ifadesinde, kendisine silahla saldıranları tanımadığını söylediği belirtildi. Yine elde edilen diğer bilgilere göre; Adem Çakıcı'nın, bundan bir süre önce Beşiktaş Fulya'da bir kişinin silahla yaralanması olayına karıştığı iddia edildi.

Öte yandan yeğen Adem Çakıcı'nın, 29 Aralık 2017 yılında, Kadıköy'de bulunan bir otelin restoranında silahla vurulduğu vurgulandı.

Yeraltı dünyasının ünlü ismi Alaattin Çakıcı'nın yeğeni Adem Çakıcı, yan masadan kalkıp yanlarına gelen iki kişiden biri tarafından kurşun yağmuruna tutulmuştu. Adem Çakıcı'yı vuran şüpheliler, olaydan sonra otelden çıkarak, gri renkli bir otomobile binip kaçmıştı. Vücuduna 5 kurşun isabet eden Adem Çakıcı, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Polisin yaptığı araştırma sonucunda, Adem Çakıcı'nın vurulma olayına karıştığı belirlenen şüpheliler A.H.B, O.O. ve F.Ç. çıkarıldıkları Anadolu Adliyesi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişlerdi.

ALATTİN ÇAKICI CEPHESİNDEN AÇIKLAMA

Alattin Çakıcı'nın demeçlerini kamuoyuna açıklayan isim olarak bilinen Ferhat Aydoğan kendi sosyal medya hesabı Twetter’dan gece vakti olayla ilgili paylaşımda bulundu.

İşte o paylaşım ;

“Alaattin Çakıcı ile Adem Çakıcı amca oğludur.2017 den berri bütün akrabalık bağları kesilmiş.2017 de vurulmasından dolayı Anadolu adliyesinde 17 yıl ceza almıştır.İstinaf Mahkemesi cezayı onaylayıp yargıtaya göndermiştir.Bugün uğradığı silahlı saldırıda basın yayın organları yeğeni yazmaktadır.Soyadının dışında hiç bir organik bağı yoktur.”

Alaattin Çakıcı, yeğeni Adem Çakıcı'yı öldürtmeye azmettirmeye teşebbüs suçundan 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Çakıcı'nın cezasında herhangi bir indirime gitmeyen mahkeme, Çakıcı'nın, dosya kapsamında birden çok silahla tehdit suçuna azmettirme, akrabası Yıldırım Çakıcı'nın da aralarında bulunduğu birden çok kişiyi silahla yaralama suçuna azmettirme, çok sayıda silahla yağma suçuna azmettirme suçlarından beraatine karar verdi

Kaynak: Mevlüt Yüksel / SuperHaber.TV


 

Yorumlar