Abdulhamid'in torunu evlendi, Ortaylı şahit oldu

Osmanlı Hanedanı'nın 14 kadın üyesinden biri olan Berna Sultan Osmanoğlu, İstanbul'da Yiğit Onur Özcan ile evlendi. Tarihi düğünün nikah şahidi ünlü tarihçi İlber Ortaylı oldu. Düğün töreninde Osmanlı ve Selçuklu dönemini andıran kıyafetler dikkat çekti.

Google Haberlere Abone ol
Abdulhamid'in torunu evlendi, Ortaylı şahit oldu

Osmanlı Hanedanı'nın önde gelen isimlerinden biri olan Berna Sultan Osmanoğlu, İstanbul'da düzenlenen tarihi bir düğün töreni ile dünyaevine girdi. Berna Sultan, Osmanlı İmparatorluğu'nun 34. padişahı 2. Abdülhamid Han'ın 5. kuşak torunu olup, Osmanlı Hanedanı'nın hayattaki 14 kadın üyesinden biridir.

İLBER ORTAYLI NİKAH ŞAHİDİ OLDU

Bu özel günde Berna Sultan ve Yiğit Onur Özcan çiftinin nikah şahitliğini ünlü tarihçi, yazar ve araştırmacı Prof. Dr. İlber Ortaylı üstlendi. Ortaylı'nın yanı sıra, Refah Partisi eski milletvekili Şevki Yılmaz ve TV programcısı, yazar ve hattat Mehmet Fatih Çıtlak da nikah şahitleri arasında yer aldı. Düğün, tarihi figürlerin ve kıyafetlerin yanı sıra ünlü isimlerin de katılımıyla sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri oldu.

TARİHİ ATMOSFER

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beykoz Sosyal Tesisi'nde gerçekleşen düğünde, mehter takımının marşları ve saz heyetinin tasavvuf müziği eşliğinde misafirler karşılandı. Osmanlı ve Selçuklu dönemlerini anımsatan kıyafet ve zırhlar giyen konuklar, törene tarihi bir hava kattı.

BERNA OSMANOĞLU KİMDİR?

Berna Sultan Osmanoğlu, 1998 İstanbul doğumlu ve 2. Abdülhamid Han'ın 5. kuşaktan torunu. Ailesi arasında, yaşça en büyük olan Harun Osmanoğlu 'Osmanlı Hanedanı Reisi' unvanını taşırken, Berna Sultan da hanedanın önemli kadın üyelerinden biri olarak biliniyor.

Yorumlar