ABD'de lisede silahlı saldırı

- Maryland eyaletindeki Great Mills Lisesinde silahlı saldırı düzenlendi - Polis olaya müdahale ederken, resmi kaynaklar saldırıda ölü veya yaralı sayısına ilişkin henüz bir açıklama yapmadı - Yerel haber kanalı NBC Washington'a göre saldırıda birden fazla kişi yaralandı

Google Haberlere Abone ol
ABD'de lisede silahlı saldırı

WASHINGTON (AA) - ABD'nin Maryland eyaletine bağlı St. Mary ilçesinde bir lisede sabah saatlerinde silahlı saldırı düzenlendiği bildirildi.

St. Mary ilçesindeki Great Mills Lisesinden yapılan açıklamada, ABD saatiyle 08.00'de okulda silahlı bir saldırı olduğu ve lisenin giriş çıkışların kapatıldığı duyuruldu.

St. Mary Polis Departmanı ile Alkol, Tütün, Ateşli Silahlar ve Patlayıcılar Bürosunun müdahalesinin ardından olayın kontrol altına alındığı bilgisine yer verildi.

Okuldan ve polis departmanından saldırıda ölen ile yaralananların olup olmadığına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, yerel NBC Washington kanalı birden fazla yaralının bulunduğunu iddia etti.

Olay sonrası bin 600 öğrencinin eğitim gördüğü lise boşaltıldı ve öğrenciler aileleri ile buluşmak üzere yakında bulunan Leonardtown Lisesi'ne nakledildi.

Yorumlar