ABD'de bir bebek koronavirüs nedeniyle öldü

Normal şartlarda 65 yaş üzeri yaşlılarda etkili olduğu belirtilen koronavirüs ABD'de henüz bir yaşına basmamış küçük bir bebeğin hayatını kaybetmesine neden oldu. Daha önce İran ve Çin'de birden fazla bebek virüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Google Haberlere Abone ol

Koronavirüsün merkezi haline gelen ABD'de bebek ölüm haberleri de gelmeye başladı. Şu ana kadar 65 yaş üzerinde etkili olduğu belirlenen Covid-19 virüsünün nadiren de olsa bebekler üzerinde de olumsuz etki yaptığı biliniyordu. ABD'nin İllinois eyaletinde bir yaşından küçük bir bebek yeni tip koronavirüsten hayatını kaybetti. İllinois Valisi JB Pritzker, bebeğin daha önceden başka sağlık sorunları olup olmadığının araştırıldığını açıkladı. Daha önce de Çin ve İran'da bebekler ölmüştü.

Eyaletin Sağlık Direktörü Ngozi Ezike ise bu ölümün önlemleri dikkate almayan halk için bir alarm olduğunu söyledi. Ezike, bebeğin ölüm sebebinin ayrıntılarının araştırıldığını söyleyerek, "Bu öldürücü virüsün yayılmasını engellemek için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Kendimizi korumak için değilse bile, çevremizdekileri korumak için. Şu ana dek dikkate almıyorsanız bile, bu sizin için alarm zili" diye konuştu.

İRAN VE ÇİN'DE DE BEBEKLER ÖLMÜŞTÜ

Çocuklar, dünya çapındaki koronavirüs vakalarının çok düşük bir oranını oluşturuyor. Ancak virüs, altta yatan hastalıkları bulunan çocuklar için de tehlikeli. Çin'de, bağırsak sorunu ve organ yetmezliği yaşayan 10 aylık bir bebek ölmüştü. İran'dan da çocuk ölümü haberleri gelmişti.

Yorumlar