AA fotoğraflarıyla "Demokrasi ve Milli Birlik Günü" sergisi

- Antalya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen ve darbe girişimi gecesi AA'nın foto muhabirleri tarafından çekilen 30 fotoğrafın yer aldığı sergi törenle açıldı - Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel: - "Hain darbe girişimi sırasında yaşananlar ile milletimizin cansiperane direnişini ve kahramanlığını konu alan fotoğraflarla bir kez daha yaşananları hatırlayacak, tarihe not düşen fotoğraflarla hafızalarımızı tazeleyeceğiz"

Google Haberlere Abone ol
AA fotoğraflarıyla "Demokrasi ve Milli Birlik Günü" sergisi

ANTALYA (AA) - Antalya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirleri tarafından çekilen fotoğrafların yer aldığı "Demokrasi ve Milli Birlik Günü" sergisi açıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesince, Konyaaltı Sahil Antalya Yaşam Merkezi'nde düzenlenen serginin açılış törenine, Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar ve protokol üyeleri katıldı.

Darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için düzenlenen ve Türk milletinin destansı direnişini konu alan AA'nın 30 fotoğrafının yer aldığı sergi, "Demokrasi ve Milli Birlik Günü" temasıyla açıldı.

Türel, yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'un Türk tarihine altın harflerle yerini almış önemli bir gün olduğunu belirterek, 15 Temmuz'u unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını söyledi.

"Anadolu Ajansı'nın muhabirlerinin o geceki fotoğraflarının yer aldığı sergiyi açıyoruz. Sergiyi burayı ziyaret eden tatilcilerimizin görmesi için düzenlendik. Tarihimizde 1071'deki destandan Çanakkale'ye, Kurtuluş Savaşı'na kadar birçok önemli destanı kahramanlarımız yazmış." diyen Türel, 15 Temmuz'un da Türk milletinin demokrasiye olan inancını ifade eden, tankların altına yatan ve göğsünü kurşunlara siper eden başka bir büyük destanı olduğunu dile getirdi.

Türel, "Hain darbe girişimi sırasında yaşananlar ile milletimizin cansiperane direnişini ve kahramanlığını konu alan fotoğraflarla bir kez daha yaşananları hatırlayacak, tarihe not düşen fotoğraflarla hafızalarımızı tazeleyeceğiz." dedi.

Vali Karaloğlu da AA ve Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, anlamlı bir sergi olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri sergiyi açarak, fotoğrafları inceledi.

Yorumlar