A101 başvuru, işe giriş şartları, evrakları, maaşları ne kadar?

A101 başvuru, işe giriş şartları, evrakları, maaşları ne kadar? Yaklaşık 40 bin çalışanı bulunan A101'de çalışma koşulları, iş başvurusu, maaş, eğitim, personel alımı, çalışma saatleri, iş ilanları ve kariyer durumu ile ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Google Haberlere Abone ol

A101 başvuru, işe giriş şartları, evrakları, maaşları ne kadar? Türkiye genelinde 7 binin üzerinde şubesi bulunan A101 onbinlerce personel istihdam ediyor. Yaklaşık 40 bin çalışanı bulunan A101'de çalışma koşulları, iş başvurusu, maaş, eğitim, personel alımı, çalışma saatleri, iş ilanları ve kariyer durumu ile ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz. A101 çalışma koşulları, iş başvurusu, maaş, eğitim ve kariyer durumu

A101 Yeni Mağazacılık A.Ş veya kısaca A101, Türkiye'de indirim mağazacılığı pazarına 28 Mart 2008 tarihinde 101 mağaza ile giriş yapan perakende marketler zinciridir. A101'e ait kamyonlar ile depolardan mağazalara sevkiyat yapılmaktadır. 

En uygun fiyata kaliteli ürünleri müşterilerine ulaştırma hedefiyle kurulan A101, Türkiye'nin 81 ilinde, 900 ilçesinde, 6850 mahallesinde şubelerinde hizmet veriyor. A101 mağazalarını günde yaklaşık 2,5 milyon insan ziyaret ederek alışveriş yapıyor. 

7000 şubesi ve yaklaşık 40 bin çalışanı olan A101, 2019'da da yeni açacağı şubelerle birlikte market sayını 8 bin yapmayı hedefliyor Peki, A101 çalışma koşulları, iş başvurusu, maaş, eğitim, kariyer, yeni iş,çalışma ortamı,  ve merak ettiğiniz diğer tüm soruların cevaplarını sizler için biz bir araya getirdik. İşte, A101 ile alakalı merak ettiğiniz tüm ayrıntılar…
 
A101 Bim'den ayrılan yöneticiler tarafından kurulmuş bir marketler zinciridir. İsmini de bir günde 101 şube açılmasından dolayı almıştır. Yani açılımı "açılış 101" şeklindedir. Daha çok Bim'e benzeyen mağazaları ile hizmet veren firma, ucuz mal, düşük işletme gideri ve sürekli büyüyen mağaza sayısı ile dikkat çekiyor. A101, şuan Türkiye genelinde 7000 küsur şubesi ile perakende alanında hizmet veren dev bir şirkettir.

A101 2018 ÇALIŞMA ŞARTLARI

A101 de günlük çalışma saati 8 saat olarak belirlenmiştir. 

Hafta da 1 gün haftalık izin ve yılınızı doldurmanız durumun da,14+2 gün şeklin de yıllık izin kullanma hakkınız vardır. 
Zaman zaman fazla çalışmanız söz konusu olabilir. Bu fazla çalışmalar için bir ücret ödenemez/denkleştirme yapılması söz konusu olabilir. 

Resmi tatiller de çalışmanız halin de mesai ödenir.

A101 MAAŞLARI 2018

Asgari ücretin artması ile maaşlarda bir miktar artış oldu. A101'de personel daha doğrusu yeni başlayan her işçi Asgari ücretten %10 daha fazla bir maaş işe çalıştırılmaktadır. Buna ek olarak envanter ve satış primi de uygulanmaktadır firmada. Bu primden gelen rakamlar maaşınızın %15-20'si kadar olabilmektedir. Yemek ücretleri firma tarafından karşılanmaktadır. Firmanın hiç bir mağazasında servis imkanı yoktur.

Personel - ....
mağaza sorumlusu - ....
Mağaza Müdür Yardımcısı -  ....
Mağaza Müdür -  ....

Kısaca özetlemek gerekirse: Maaş + Prim + Yemek Ücreti şeklinde bir tablo çıkmaktadır karşımıza.

A101'E İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

A101'e 3 şekil de iş başvurusu yapabilirsiniz. İnternet üzerinden, herhangi bir satış mağazasından ve genel müdürlüklerden.

İnternet Üzerinden Başvuru: İnternet üzerinden başvurunuzu,kariyer.net vb. gibi sitelerden yapabileceğiniz gibi,A101'in resmi web sayfası olan a101.com.tr adresinden de yapabilirsiniz. Ortalama 5 iş günü için de size geri dönüş sağlanacaktır.

Genel Merkez'den Başvuru: A101lojistik ve insan kaynaklarının olduğu genel merkez diye tabir edilen, yapıdan iş başvurusu yapabilirsiniz. Genel de bu başvuruda insan kaynakları ile yüz yüze görüşebilirsiniz.

Mağazalardan Başvuru: Üç başvuru şekli için de tavsiye edilen başvuru şekli budur. Zira herhangi bir satış mağazasından, rahatlıkla iş başvurunuzu yapabilirsiniz. Genel de size doldurmanız için başvuru formu verilir, bu formu doldurduktan sonra mağaza sorumlusuna bırakırsınız. Mağaza sorumlusu bu formu bölge sorumlusu, yani bir üst yöneticisine verir ve değerlendirmesini bekler. Nitekim bölge sorumlusu sizin ile görüşür ve işe uygun olup olmadığınıza karar verir. Bu işlemler yaklaşık bir hafta kadar sürebilmektedir.

A101 İŞE ALIMDA İSTENİLEN EVRAKLAR

İş başı yapmadan önce insan kaynaklarının sizden istediği evraklar, bir çok firmanın işe alımın da istediği evraklar ile aynıdır.

Kısaca özetlemek gerekirse,

Sağlık Raporu
Kimlik Fotokopisi
4 Adet vesikalık fotoğraf
Temiz Kağıdı
İkametgah
Diploma fotokopisi
Zaman zaman farklı belgeler istenilse de, başlıca bu evraklar istenilmektedir.

A101'DE STAJ ŞARTLARI

• Meslek okulları ya da üniversitelerde öğrenci olmak (Staj başvuru döneminde ilgili bölümler bildirilmektedir)
• Okullarından zorunlu staj olduğunu gösteren belgenin sunulması
• Sosyal güvenlik yasaları kapsamın 5510 sayılı yasaya göre öğrencilerin sigortalarının okulları tarafından yapılması gerekmektedir.
• Herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamak
• Büyük illerdeki merkez mağazalarında staj yapabilmek için mağazanın sorumlu müdürü ile iletişime geçilmesi bazı durumlarda istenmektedir.

A101'e staj başvurusu yapmak için a101.com.tr üzerindeki kariyer bölümünden başvurularını yapabilirler. Başvurular sadece web sitesi üzerindeki başvuru formu ile yapılmaktadır ve başvuru sırasında öğrencilerin özgeçmişlerini göndermeleri istenmektedir. Stajlar genelde merkez müdürlüklerinin muhasebe bölümlerinde yapılmaktadır.

A101 FİRMASININ SAHİBİ KİMDİR?

Ahmet Yaşar AYDIN
A101 Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yaşar AYDIN, 1967 yılında Trabzon'un Maçka ilçesinde doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği mezunu olup, Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Turgut AYDIN
Turgut AYDIN, 1942 yılında Trabzon'un Maçka ilçesinde doğdu. Henüz 15 yaşındayken, İstanbul'a göç ederek iş hayatına atıldı. Örnek bir Anadolu girişimcisi enerjisiyle, önce birçok ticari, sonra da sanayi şirketleri kurdu. Aydın Örme, tekstil sektöründe, en çok bilinen kuruluştur.

2000 yılında hizmete giren Memorial Sağlık Grubunun çoğunluk hissesi, Turgut AYDIN ve ailesinin olup, kalan hisseler eşit biçimde, İngiliz ve Katar fonlarına aittir.
2008 yılında kurduğu English Home Mağazacılık, Türkiye'de 280'e, yurt dışında 75'e ulaşan mağazaları ile, ev tekstili perakendesinin lider kuruluşudur.

2009 sonunda satın aldığı A101'i, 6 yıl içerisinde, Türkiye'nin 81 ili ve 800'ün üzerinde ilçesinde binlerce mağazayla hizmet verir duruma getirmiştir. Turgut AYDIN şirketlerinde, 2015 sonu itibariyle 36 bin kişi çalışmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ayhan AYDIN
A101 Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan AYDIN, 1970 yılında İstanbul'da doğdu. ABD Point Park Üniversitesi İşletme mezunu olup, Evli ve 2 çocuk babasıdır.


 

Yorumlar

Okan Altın 26 yıldır bu sektördeyim sizinle cLısmak istiyorum Gecmişim Ykm Begendik Adese Makro Makro un kolları MERİŞ avm dir
Mine karaarslan A101 de çalışmak istiyorum nereye nasıl başvurmam gerekir Saygılar
hasan kanyilmaz antalya kumlucada ikamet etmekteyim i se ihtiyacim var
Deniz çevik İşarlyorum Ben sorgundaylm
Beste koçak Temiz titiz bir bayanım giyime önem veririm ve verilen her işi başarılı bir şekilde yerine getiririm çalışmaya çok.ihtiyacım var