A Milli Kadın Basketbol Takımı'nda ikinci Memnun dönemi

- Ekrem Memnun, A Milli Takım Basketbol Takımı'nın başantrenörü olarak Türkiye Basketbol Federasyonu ile 4 yıllık sözleşme imzaladı - Türkiye Basketbol Federasyon Sportif Direktörü Akkaş: "Ekrem Memnun'un Galatasaray ile olan sözleşmesi karşılıklı olarak sona erdi. Biz de bir takımla anlaşmaması dolayısıyla oturup belirlenen plan doğrultusunda kendisiyle sözleşme imzaladık" - Memnun: "Kulübümle misyonumu doldurmuş olduğumu görmemden dolayı milli takımla uzun vadeli planlar yaptık"

Google Haberlere Abone ol
A Milli Kadın Basketbol Takımı'nda ikinci Memnun dönemi


İSTANBUL (AA) - Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Galatasaray Kadın Takımı'ndan ayrılan başantrenör Ekrem Memnun'u yeniden A Milli Takım'ın başına getirdi.

TBF, Ekrem Memnun ile 4 yıllık yeni bir anlaşma yaptı. Tecrübeli başantrenör, bir yıllık aradan sonra tekrar milli takımı çalıştıracak. Geçen sezon başında Galatasaray'ın yanı sıra milli takımın başında bulunan Memnun, iki takımı birden çalıştırmanın zor olacağı gerekçesiyle sezon içinde milli takımdaki görevinden ayrılmıştı.

Ekrem Memnun'un yokluğunda millileri çalıştıran Aziz Akkaya ise federasyondaki altyapı sorumlusu görevinin yanı sıra A Milli Takım yardımcı antrenörü olarak da çalışmalarını sürdürecek.


- Akkaş: "Belirlenen plan doğrultusunda devam ediyoruz"


Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen basın toplantısında TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, Ekrem Memnun'un yeniden milli takımın başına geçtiğini söyledi.

Yeni yapılanma çerçevesinde Ekrem Memnun'u milli takımın başına getirdiklerini belirten Akkaş, "Geçen yıl Ekrem hoca iki işi yapmanın zor olacağını söylemişti. Aynı yapı içinde Aziz hocayla Avrupa Şampiyonası eleme grubu oynadık. Aynı şekilde gitme planımız vardı. Ekrem Memnun'un Galatasaray ile olan sözleşmesi karşılıklı olarak sona erdi. Biz de bir takımla anlaşmaması dolayısıyla oturup belirlenen plan doğrultusunda kendisiyle sözleşme imzaladık." dedi.

A Milli Kadın Takımı'nın 13-19 Haziran'da Fransa’nın Nantes kentinde gerçekleştirilecek 2016 Rio Olimpiyat Elemeleri öncesindeki hazırlık çalışmalarını değerlendiren Barbaros Akkaş, şunları söyledi:

"Fenerbahçeli oyuncular Birsel Vardarlı Demirmen, Tuğçe Canıtez ve Olcay Çakır kadroya katıldıktan sonra milli takım koyduğu hedef doğrultusunda çalışacak. İki hedefimiz var. Hem kadınlarda hem erkeklerde olimpiyatta ülkemizi temsil etmek. Sonrasında madalya almak. Bu kadroya ve kaliteye sahibiz."

Akkaş, kadın takımın başına yeniden geçen Ekrem Memnun'un en önemli şartının kendisinin yokluğunda görev alan Aziz Akkaya'nın devam etmesi olduğuna dikkati çekerek, yapılanmada herhangi bir değişikliğin bundan sonra olmayacağını sözlerine ekledi.


- Memmun: "Elde ettiğimiz başarının üstüne çıkmak istiyoruz"


A Milli Kadın Takımı'nı kısa bir aranın ardından yeniden çalıştıracak başantrenör Ekrem Memnun ise geçen yıl federasyonla uzun vadeli bir plan yaptıklarını ancak Avrupa Şampiyonası eleme maçlarının sezon içinde olmasından dolayı konsantrasyon sıkıntısı yaşayacağı için milli takımdan ayrıldığını hatırlattı.

Yeniden milli takımın başında olduğunu ve aynı hedefler doğrultusunda ilerlemek istediklerini vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, "Kulübümle misyonumu doldurmuş olduğumu görmemden dolayı milli takımla uzun vadeli planlar yaptık." diye konuştu.

İkinci dönemde çok önem verdikleri olimpiyatlara katılma hedefine ulaşmak istediklerini anlatan Memnun, "İlk ve tek konsantrasyonumuz bu yönde. Geçmişi başarılarla dolu Türk milli takımı oyuncularıyla, tüm organizasyon gücümüzle, federasyonun birikimiyle bunu yapmaya çalışacağız. Olmazsa olmazımız olimpiyatlar gitmek. Daha önce çeyrek final oynamıştık, şimdi olimpiyatlarda bunun üstüne çıkmak istiyoruz. Herkesin pozitif katkısıyla bu süreci atlattıktan sonra yeni yapılanma olabilir." ifadelerini kullandı.

Her spor adamının olimpiyatları isteyeceğine dikkati çeken Ekrem Memnun, "Olimpiyat antrenörü olmak her spor adamı için kolay bulunmayacak bir fırsat. Daha önce bunu başaran oyuncularımız ve antrenörlerimiz oldu. Şimdi bayrak bizde. Olimpiyat antrenörü olmak önem verdiğim bir hedef." diye konuştu.

Sezon içinde Galatasaray'ın Fenerbahçe ile yaptığı bir maçta sarı-lacivertli takımın kenar yönetimiyle yaşadığı tartışmayla ilgili soruyu yanıtlayan Memnun, bu konunun yanlış anlaşıldığını ve kamuoyunun bu şekilde meşgul edilmesinden dolayı üzgün olduğunu dile getirdi.

Yorumlar