A Milli Kadın Basketbol Takımı hazırlıklarını sürdürdü

- Milliler, yeniden başantrenörlük görevine getirilen Ekrem Memnun yönetiminde çalıştı

Google Haberlere Abone ol
A Milli Kadın Basketbol Takımı hazırlıklarını sürdürdü


İSTANBUL(AA) - 2016 FIBA Olimpiyat Elemeleri'nin hazırlıkları için İstanbul'da toplanan A Milli Kadın Basketbol Takımı, hazırlıklarını sürdürdü.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen antrenmanda milliler, fizik-kondisyon çalışmaları üzerinde durdu. İdmana, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi play-off final maçlarında oynayan Fenerbahçeli oyuncular Birsel Vardarlı Demirmen, Olcay Çakır, Tuğçe Canıtez, ABD'de bulunan Lara Sanders ve Şebnem Kimyacıoğlu katılmadı. Bu 5 oyuncunun 15 Mayıs Pazar gününden itibaren çalışmalara katılacağı bildirildi.

Antrenman öncesinde Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, oyuncu ve teknik heyete kısa bir konuşma yaparak başarılar diledi.

A Milli Takım, olimpiyat elemesi hazırlıklarına yarın gerçekleştireceği antrenmanla devam edecek.


- Esra Ural: "Bizim için güzel bir yaz olacak"


A Milli Takım'ın genç oyuncularından Esra Ural, antrenman öncesinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, çalışmaların iyi bir ortamda başladığını belirterek, "Ligin final serisinde oynayan arkadaşlarımız da katılacak. Ekrem hocamız da döndü. Bizim için güzel bir yaz olacak. Olimpiyat elemelerini geçip üst üste ikinci kez gitmek, bizim için büyük başarı olur. Ülkemiz ve kariyerimiz için bunu başarmak istiyoruz. Ülkemiz bunu hak ediyor." dedi.

Olimpiyatlara katılmanın tüm sporcuların hayali olduğunu kaydeden genç basketbolcu, "Her branştaki oyuncunun hayali olimpiyattır. Herkesin kariyerinde olmaz. Olması için uzun zamandır çalışıyoruz. İnşallah gideriz ve ben de o kadroda olurum." ifadelerini kullandı.


- Sağlık kontrolleri de sürüyor


A Milli Takım'ın elemeler öncesi sağlık kontrolleri de sürüyor.

Milli takımda oyunculardan Cansu Köksal, Şaziye İvegin Üner, Pelin Derya Bilgiç ve Işıl Alben, Fulya‘da bulunan Acıbadem Sports’ta sağlık kontrolü ve performans analizlerinden geçtiği bildirildi.

Detaylı kan tetkikleri yapılan sporcuların ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak burun boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayene edildiği, sağlık kontrollerinin, akciğer, kardiyak testleri ve radyolojik kontrollerin yapılmasıyla tamamlandığı kaydedildi.


Yorumlar