A Milli Kadın Basketbol Takımı Fransa'ya gitti

- 2016 FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri'nde mücadele edecek milli takım, Nantes kentine hareket etti - Başantrenör Memnun: - "Olimpiyatlara katılım hakkını elde etmek istiyoruz"

Google Haberlere Abone ol
A Milli Kadın Basketbol Takımı Fransa'ya gitti


İSTANBUL (AA) - A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2016 FIBA Olimpiyat Elemeleri'ne katılmak için Fransa'ya gitti.

Milli takım, 13-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek organizasyon öncesi Atatürk Havalimanı'ndan Nantes kentine hareket etti.

A Milli Kadın Takımı, olimpiyat elemeleri B Grubu'nda Arjantin ve Kamerun'la karşı karşıya gelecek.


- Memnun: "Olimpiyatlara katılmak istiyoruz"


A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, havalimanında yaptığı açıklamada, olimpiyat elemelerine çok iyi hazırlandıklarını ve oldukça moralli olduklarını belirterek, "Motivasyonumuz çok üst seviyede. Tek bir amacımız var, olimpiyatlara katılım hakkını elde etmek istiyoruz. Çok tecrübeli bir oyuncu kadromuz var. Takımımıza güveniyoruz. Her şey yolunda, keyfimiz yerinde. İnşallah gidip en iyi basketbolumuzu oynayıp, hedefimize ulaşmak istiyoruz." diye konuştu.

Elemelere katılan tüm takımların yüksek bir motivasyona sahip olacağına dikkati çeken Memnun, "Üst düzey maçlar olacaktır. Çok kararlı ve dikkatli olmak lazım. Bir kazaya izin vermeden, 3 maçta işimizi bitirmek istiyoruz." diye görüş belirtti.

A Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası için Fransa'da bulunduğunun hatırlatılması üzerine tecrübeli teknik adam, iki milli takımın istediği sonuçlarla Türkiye'ye dönmesi dileğinde bulundu.

Milli oyunculardan Işıl Alben, güzel bir hazırlık dönemi geçirdiklerini dile getirerek, "Önümüzdeki tek hedef olimpiyatlara katılabilmek ve inşallah bu vizeyi alarak ülkemize döneceğiz. Oynadığımız 5 hazırlık maçını da kazandık. Fransa'da 2 hazırlık maçı daha yapıp asıl maçlarımıza başlayacağız." şeklinde konuştu.

Çok verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini anlatan Bahar Çağlar, "Olimpiyat oyunlarına katılmak istiyoruz. Takım olarak iyi durumdayız. Başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız." derken, Olcay Çakır ise, "Bir yükleme döneminden çıktık. Çok iyi durumdayız. Aynı şekilde devam edeceğiz. Hedefimiz olimpiyatlar." ifadelerini kullandı.
Yorumlar