9. Bilim ve Fikir Festivali başvuruları başladı

Lise öğrencilerini fikir ve proje üretmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen 9'uncu Bilim ve Fikir Festivali, bu yıl 25-26 Mayıs 2023 tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesinde gerçekleştirilecek

Google Haberlere Abone ol
9. Bilim ve Fikir Festivali başvuruları başladı

Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile bu yıl 9'uncusu düzenlenen Bilim ve Fikir Festivali proje başvuruları başladı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, festivale katılmak isteyen öğrenciler, 10 Mart 2023'e kadar başvuruda bulunabilecek.

Lise öğrencilerini fikir ve proje üretmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen 9'uncu Bilim ve Fikir Festivali, bu yıl 25-26 Mayıs 2023 tarihlerinde Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesi'nde gerçekleştirilecek.

"Senin Fikrin Senin İcadın" sloganıyla gerçekleştirilecek festival, önceki yıllarda olduğu gibi daha çok fikri ve daha çok genci kucaklamayı hedefliyor. Lise öğrencilerinin Sosyal Bilimler, Fen ve Teknoloji ile Sağlık Bilimleri alanlarında proje danışmanlarının gözetiminde yaratıcı projeler geliştirmesi ve bilimsel çalışmalar yapmasını teşvik etmek; çok yönlü düşünebilme ve girişimcilik özelliklerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak amaçlanıyor.

Toplam 300 bin TL'lilk ödül verilecek

Festivalde tüm kategorilerde toplam 300 bin TL'lik ödül sahiplerini bulacak. Her kategoride ayrı olmak üzere birincilik, ikincilik, üçüncülük, mansiyon, tüm kategoriler arasında 1 projeye BFF Özel Ödülü verilecek.

Öte yandan dereceye giren projelere patent ve burs desteği sağlanacak. Ayrıca tüm proje sahiplerine Üsküdar Üniversitesi Kütüphane Kartı verilecek.

Lise öğrencileri festivalde projelerini yarıştırıyor

Üsküdar Üniversitesi Bilim ve Fikir Festivali, önceki yıllarda lise öğrencilerinin sosyal, sağlık, fen bilimleri ve eğitim alanında karşılaşılan sorunların yanı sıra sosyal hayatta yaşanan problemlere ilişkin çözümler getiren projelerini eğlenceli bir ortamda sunarak fikirlerin yarışmasına imkan sağladı.

 

Yorumlar