8383 mesajı nedir, kim gönderiyor, kimin numarası, nasıl iptal edilir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından velilerin telefonuna gönderilen mesaj ile öğrencilerin son durumunun mesaj ile iletilmesi için onay istendi. Mesajın ardından vatandaşlar mesajın güvenirliğini sorgulamaya başladı. 8383 mesajı nedir, kim gönderiyor, kimin numarası, nasıl iptal edilir?

Google Haberlere Abone ol

8383 mesajı nedir, kim gönderiyor, kimin numarası, nasıl iptal edilir? Sabah saatlerinden itibaren bir çok vatandaşın telefonuna 8383 servisinden gelen mesajlar vatandaşlar tarafından merakla karşılandı. Birçok vatandaş, 8383 mesajı nedir, kim gönderiyor, kimin numarası, nasıl iptal edilir, diye sormaya başladı.

İşte detayları:

8383 mesajı Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geliyor. 

Vatandaların telefonuna gönderilen mesajda "Öğrenci adı..." icin okuldaki devamsizlik, sinav sonuclari, sinav tarihleri, karne vb diger bilgilerini MEB Mobil Bilgi Servisi kapsaminda ilk ay ucretsiz sonraki aylarda tum vergiler dahil aylik 2,5 TL ye SMS ile otomatik takip etmek istiyorsaniz EVET yazip 29.12.2019 tarihine kadar 8383e gonderin.

Promosyon sonrasinda aboneliginiz devam ettigi takdirde aylik servis ucreti faturaniza yansitilir veya bakiyenizden dusulerek tahsil edilir.

Iptal etmediginiz surece aboneliginiz aylik olarak yenilenir.

Servis aboneliginizi iptal etmek istemeniz durumunda IPTAL yazip 8383e gonderebilirsiniz.

SMS almak istemiyorsaniz RET yazip 8383e gonderiniz. MEB MH: 08504955055 B003" denildi.

Bu mesaj ile velisi bulunduğu öğrencilerin durumunu mesaj olarak almak isteyen vatandaşlar mesaja "EVET" yazıp cevap verirken, mesaj almak istemeyen vatandaşlar ise "IPTAL" veya "RET" cevabı ile mesajları almak istemediğini belirtebilir.


 

 

Yorumlar