8. Aba Güreşleri Dünya Kupası Hatay’da başladı

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından 8. kez düzenlenen Aba Güreşi Dünya Kupası müsabakaları başladı

Google Haberlere Abone ol
8. Aba Güreşleri Dünya Kupası Hatay’da başladı

Hatay’da düzenlenen 8. Aba Güreşleri Dünya Kupası’na 34 ülkeden katılan sporcular kıyasıya mücadele ediyor.

8. Aba Güreşi Dünya Kupası başlama töreninde konuşan Dünya Aba Güreşi Federasyonu Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, aba güreşlerinin artık dünyada var olan 34 ülkenin sahip çıktığı geleneksel spor dalı olduğunu belirterek, "Aba güreşleri artık dünyaya mal olmuş bir spor dalıdır. Biz de federasyon olarak bugün yapmış olduğumuz alanı seneye daha geniş ve düzenli alan olarak karşınıza çıkartacağız. Önümüzdeki sene aba güreşlerine özel 2 bin 500 kişilik bir yer yaparak tüm sporcularımızı karşılayacağız” dedi.

Dünya Aba Güreşi Federasyonu Başkan Yardımcısı Prof.Dr. İbrahim Öztek, Hatay’ın fersahında 8. Uluslararası Aba güreşi Dünya Kupası için 40 kadar ülke bu ülkelerin kahraman evlatları er meydanında boy gösterecek ifadesini kullandı.

8. Aba Güreşi Dünya Kupası, Hatay Büyükşehir Belediyesi mehteran takımının mini konseriyle başladı. Daha sonra sopa güreşi ile mini bir oyun sergilendi. Ardından 34 ülkeden gelen aba güreşi sporcularının katıldığı 8. Aba Güreşleri Kupası mücadelesi başladı.

Yorumlar