600 yataklı yeni Okmeydanı Hastanesi açılıyor

Türkiye'nin en büyük hastanelerinden birisi olan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yeniden yapılarak bugün hizmete açılıyor. Yeni hastanede 81 yoğun bakım ünitesi bulunuyor.

Google Haberlere Abone ol

Dünya genelinde koronavirüs ile mücadelede yaşanan hastane ve yatak sayısı konusunda şanslı bir konumda olan Türkiye'de sevindirici bir gelişme daha yaşandı. Buna göre 600 yataklı, 81 yoğun bakım ünitesi ile hazır olan yeni Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi bugün hizmete açılıyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) enfeksiyonunun yurtta görülmesinin ardından daha önce haziran ayında açılışı gerçekleştirileceği açıklanan 600 hasta yataklı ve 81 yoğun bakım ünitesiyle hazır olan yeni Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi bugün hizmete açılıyor.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklama şu ifadelere yer verdi: 30 Mart 2020 (yarın) Sabah itibarıyla 600 hasta yatağı, 81 yoğun bakımıyla yeni Okmeydanı Eğitim araştırma Hastanesini Milletimizin Hizmetine açıyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkesten Allah razı olsun... Allah’ın izni, Sağlık çalışanlarının bilgi ve özverisiyle bu belayı #Defedeceğiz...Hiç merak etmeyin” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar