3 bin 500 TL kiraya verilmek istenen evin sahibi konuştu

İstanbul'da 3 bin 500 liraya verilmek istenen izbe haldeki evin halini görenler sert tepki göstermişti. Ortya çıkan ev sahibi ise evin aslında yenilendiğini ileri sürerek istenen paranın çok olmadığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol
Ev sahibinin savunması evin halinden beter

İstanbul Eyüpsultan'da yaklaşık 25 metrekarelik bir odaya 3 bin 500 lira kira isteyen Veli Budanmış, sosyal medyada kendisine gösterilen tepkilere yanıt verdi. Budanmış, "Emlakçının hemen ilan vereceğini bilmiyordum. Eski hali kötü ancak, boya badana yaptık çok masrafa girdik. Bir kişiye bu ücret fazla gelir ama, 3-4 kişi kalabilirler" dedi. 25 metrekarelik alanda 3-4 kişinin nasıl yaşayabileceği ise soru işareti yarattı.

Eyüpsultan ilçesindeki Düğmeciler Mahallesi'nde ofisten dönüştürülen yaklaşık 25 metrekarelik bir oda için 3 bin 500 TL kiralık ilanı verilmesi sosyal medyada gündem oldu. İlanı görenler insanlar bu oda için istenen kiranın çok fazla olduğunu ifade etti.

25 metrekare odayı 3 bin 500 lira isteyince sosyal medyada gündem olan ev sahibi konuştu

Tepkilere neden olan odanın sahibi Veli Budanmış, odanın eski halinin kötü olduğunu, o şekilde zaten kiraya verilemeyeceğini belirterek, "Burası 25 metrekare, mutfak, tuvalet ve bir odası var. Boya badana yaptırdık, çok masrafa girdik" dedi.

"EMLAKÇI TAMİRATI YAPMADAN ÇEKİP YAYINLAMIŞ"

Emlakçının ilanı erken vermesi nedeniyle odanın bakımsız, kötü halde göründüğünü ifade eden Veli Budanmış, "Oda 15 gündür ilanda. Resimleri emlakçı çekti. Kendisine 'Bu şekilde çekiyorsun ama, ben tamirata sokacağım burayı' dedim. Sosyal medyaya düştüğünden haberim yok. Eski hali evet kötü ama, ben emlakçının direk koyacağını bilemedim. O şekilde zaten verilmezdi. Genelde tek kişi için arıyorlar, onlara da ağır geldiği için tutmadılar. Şimdiye kadar 5 kişi aradı. Depo için isteyen de oldu. Biri, 'Kedi besleyeceğim' dedi, ona vermedim" dedi.

25 metrekare odayı 3 bin 500 lira isteyince sosyal medyada gündem olan ev sahibi konuştu

"25 METREKARE, 3-4 KİŞİ KALABİLİR"

Odaya boya badana yapıldıktan sonra 15 bin lira masrafı olduğunu belirten Budanmış, "Burası 25 metrekare var. Mutfak, tuvalet ve bir odası var. Dürüst olmak lazım 3 bin 500 diyoruz ama, bekar olduğu için en az 3-4 kişi kalacak, bir kişiye burası ağır gelir. Temiz, düzgün biri olursa 2 bin 500 TL'ye de veririz" diye konuştu.

Budanmış, kendisinin de böyle yerlerde çok kaldığını, mutfağa çay ocaklarındaki gibi havalandırma sistemi kuracağını, pencere ve kapıları boyayacağını anlattı. Budanmış bir ailenin bile zorunlu olursa bu odada kalabileceğini belirtti.


 

Yorumlar