23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

- TBF Başkanı Türkoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman ile Galatasaray ve Fenerbahçe kulüpleri kutlama mesajı yayımladı

Google Haberlere Abone ol


İSTANBUL (AA) - Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ile Galatasaray ve Fenerbahçe kulüpleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Hidayet Türkoğlu, TBF'nin internet sitesinde yer alan kutlama mesajında, "98 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulması, Kurtuluş Savaşı sonrasında ülkemizin tarihinde dönüm noktası olmuştur. Bu uğurda canları pahasına mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Sporun, çocuklarımızın ve ülkemizin gelişiminde önemli katkısı olduğuna inanıyoruz. Sporla kazandığımız ahlaki değerler, takım ruhu, sorumluluk duygusu, inanç, öz güven ve irade gibi önemli nitelikleri, gelişen toplumumuzun yapı taşları olarak görüyoruz. Bu kapsamda çocuklarımızın spora ve spor kültürüne olan yakınlıklarını artırmak için üzerimize düşen görevin bilinci ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Milletimizin ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyoruz." ifadelerini kullandı.

TFF'nin internet sitesinde yayımlanan mesajda ise "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin iradesi ile ulusal egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış gününü geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 98. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçenleri şükran ve saygıyla anarken, varlıklarıyla dünyamıza neşe katan değerli çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarız." denildi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ise yayımladığı mesajda, şunları kaydetti:

"Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluş yıl dönümü olan bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin en parlak sayfalarından birisi olarak tarihteki yerini almıştır. 23 Nisan'ın aynı zamanda çocuk bayramı olarak kutlanması, hem ülkemizdeki hem de tüm dünyadaki çocuklara verdiğimiz değeri simgelemesi bakımından son derece anlamlıdır. Varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımızın, geleceğe güvenle bakan nesiller olarak yetişmeleri ve milletimize faydalı bireyler olarak ülkemizin geleceğinin teminatı olmaları için tüm gücümüzle çalışmaktayız. Büyük Önderimiz, en büyük Beşiktaşlı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milletimize ve çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, tüm çocuklarımızın ve yavru kartallarımızın geleceğimizin teminatı olduğunu hatırlatıyor, Ulu Önderimizi minnetle ve özlemle anıyorum."

Galatasaray Kulübünün kutlama mesajında, "Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.' ilkesinin teminatı, ulusumuzun kendi geleceğini inşa etme çabasının en somut kanıtı olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 98. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha minnetle anar, Atatürk'ün çocuklarımıza olan güveninin ve ümidinin simgesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın tüm ulusumuza kutlu olmasını dileriz." şeklinde ifadelere yer verildi.

Fenerbahçe Kulübünün mesajında da "Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluş yıl dönümü olan 23 Nisan 1920 tarihi, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı olarak tüm dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Tüm dünyaya örnek niteliğinde olan bu anlamlı günün, 98. yıl dönümünde başta çocuklarımız olmak üzere tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutluyor, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar