2023 tatil günleri şimdiden hesaplanmaya başladı

2023 yılı tatil günleri şimdiden merak konusu olurken, yapılacak bir iki küçük düzenlemeyle yıl boyunca 24 gün tatil yapmak mümkün.

Google Haberlere Abone ol
2023 yılı için tatil planı yapanlara güzel haber

2023 yılında tatil yapmak isteyenlerin yapacakları küçük ayarlamalarla uzun bir tatil geçirmeleri mümkün.

2023 yılının ilk tatili Ramazan Bayramıdır. Ramazan Bayramı bu yıl da hafta sonuna denk geldiği için sadece Cuma günü tatil ilavesi olacak. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ramazan Bayramı'nın son gününe denk geliyor.

21 Nisan Cuma-23 Nisan Pazar günleri arasında kutlanacak Ramazan Bayramı döneminde, bayram arifesi olan perşembe günü, yarım gün izin alarak 4 günlük bir seyahat planlamak mümkün oluyor.

Havaların ısınmaya başladığı mayıs ayında da tatil yapmak isteyenleri sevindirecek tatil günleri bulunuyor.

Pazartesi gününe denk gelen 1 Mayıs İşçi Bayramı ile cuma gününe denk gelen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda 3'er günlük tatil yapılabilir. 

2023'TE EN UZUN TATİL KURBAN BAYRAMINDA

Yılın en uzun tatil fırsatı ise Kurban Bayramı döneminde olacak. 27 Haziran Salı günü yarım gün arife günü tatiliyle başlayan Kurban Bayramı tatili, 1 Temmuz Cumartesi sona erecek. Bu durumda pazartesi ve yarım gün çalışılan arife günü izin alanlar için toplam 1,5 günlük izinle Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak.

2023 yılında çarşamba gününe denk gelecek 30 Ağustos Zafer Bayramı'ndaki bir günlük resmi tatil de sonbahara girmeden önce yine bir seyahat fırsatı sunuyor.

30 Ağustos öncesinde veya sonrasında 2 günlük izin alarak bu dönemde 5 günlük bir tatil yapabilir.

Yorumlar