2016 Rio Olimpiyatları'na doğru

- Oyunlara 21 branşta 103 sporcuyla katılacak Türk Milli Takımı, Brezilya'ya 2 Ağustos'ta gidecek - Milli Takım kafilesinde sporcuların yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile TMOK yetkilileri, federasyon başkanları, antrenörler, doktorlar, fizyoterapistler ve masörler de yer alacak

Google Haberlere Abone ol
2016 Rio Olimpiyatları'na doğru


ANKARA (AA) - 2016 Rio Olimpiyatları'na katılacak Türk Milli Takımı kafilesi, 2 Ağustos'ta Brezilya'ya gidecek.

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde 5-21 Ağustos'ta yapılacak organizasyona katılacak milli takım kafilesinde, hazırlıklar son hızıyla devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığından alınan bilgiye göre, oyunlara 21 branşta 103 sporcuyla katılacak Türk Milli Takımı, Brezilya'ya 2 Ağustos'ta gidecek. Bölgeye uyum ve kamp çalışmaları nedeniyle Rio'ya erken gidecek sporcuların dışındaki diğer katılımcılar, teknik ekip ve protokolün yer aldığı milli takım kafilesi, 2 Ağustos Salı günü Rio'ya hareket edecek.

Milli Takım kafilesinde sporcuların yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) yetkilileri, federasyon başkanları, antrenörler, doktorlar, fizyoterapistler ve masörler de yer alacak. Kafile, 22 Ağustos Pazartesi günü Türkiye'ye dönecek.

Oyunlara atletiz​mde 31, güreşte 14, basketbolda 12, yelken ve boksta altışar, halter, judo, yüzme ve atıcılıkta dörder, bisiklet, masa tenisi, tekvando, cimnastik, kürek ve okçulukta ikişer, kano, badminton, modern pentatlon, binicilik, eskrim ve teniste birer olmak üzere 21 branşta 103 sporcuyla mücadele edecek Türkiye, bugüne kadarki en yüksek branş sayısıyla organizasyona katılacak.

Yorumlar