2 liralık suyu 30 liraya satan işletmeye isyan

İşletmelere 2 liranın altında satılan suyu müşteriye 30 liraya satan restoranda müşteri isyanı çıktı.

Google Haberlere Abone ol
2 liralık suyu 30 liraya satan işletmeye isyan

İstanbul'da, bir restoranın su fiyatı üzerine çıkan tartışma, ilginç anlara sahne oldu. Yerel bir restoranda çorba ve su tüketen yaşlı bir adam, hesabı öderken su için istenen 30 TL'lik ücreti görünce tepkisini dile getirdi. Restoranın fiyat politikasına sert tepki gösteren adam, yüksek sesle fiyatları protesto etti ve bu anları cep telefonu kamerasıyla kaydedip sosyal medyada paylaşacağını belirtti.

RESTORANDAN YAKA PAÇA DIŞARI ATILDI

Yaşlı adamın restoranda yükselttiği ses ve gösterdiği tepki, çalışanlar ile arasında gerginlik yaratırken, durumun daha da büyümesi üzerine restoran çalışanları tarafından dışarı çıkarıldı. Restoran çalışanları, fiyatların mekanın belirlediği normal sınırlar içinde olduğunu savundu ve yaşlı adamı restorandan uzaklaştırdı.

Bu olayın ardından, sosyal medya ve çevredeki vatandaşlar arasında restoranın fiyat politikaları üzerine geniş çaplı tartışmalar başladı. Bazı sosyal medya kullanıcıları, restoran fiyatlarını eleştirirken, diğer bazıları ise mekanın fiyat politikalarını savunmayı tercih etti. Yaşanan bu olay, özellikle yaşlıların ekonomik koşullar karşısındaki hassasiyetini ve restoran gibi hizmet sektörlerindeki fiyatlandırma politikalarının müşteri memnuniyeti üzerindeki etkilerini gündeme getirdi. Restoran yönetimi ise yaşananlarla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Toptan fiyatı 2 liranın altında

Restoranlarda müşterilere sunulan 0,5 litrelik suyun toptancı fiyatları 2 lira dolaylarında. Restoranda 30 liraya satılması ise tepkileri haklı çıkarıyor.

Yorumlar