15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

- FETÖ'nün 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişiminde bulunulan Muğla'nın Marmaris ilçesinde yürüyüş düzenlendi - Yaklaşık 3 kilometrelik yürüyüşün ardından, Atatürk Meydanı'na ulaşan kalabalık, ellerindeki Türk bayrakları ve meşalelerle renkli görüntüler oluşturdu

Google Haberlere Abone ol

MUĞLA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe teşebbüsünün 2. yılında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişiminde bulunulan Muğla'nın Marmaris ilçesinde yürüyüş düzenlendi.

Adliye Kavşağı'nda toplanan vatandaşlar, mehter takımı eşliğinde ellerinde Türk bayrakları, meşaleler ve Erdoğan'ın posterleriyle yürüyüşe başladı.

Yürüyüş sırasında 15 Temmuz şehitlerinin isimleri anons edildi ve katılımcılar hep bir ağızdan "burada" dedi.

Kalabalık, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Ne mutlu Türküm diyene" sloganları attı.

Yoldan geçen ve otellerinin balkonlarına çıkan turistler, yürüyüşü ilgiyle izledi.

Yaklaşık 3 kilometrelik yürüyüşün ardından Atatürk Meydanı'na ulaşan kalabalık, ellerindeki Türk bayrakları ve meşalelerle renkli görüntüler oluşturdu.

Meydanı dolduran kalabalık, çalınan marşlara ellerindeki Türk bayraklarını dalgalandırarak, eşlik etti.

Kuran-ı Kerim okunması ve duaların ardından vatandaşlar, sık sık terör örgütü FETÖ ve elebaşı Fetullah Gülen aleyhine slogan attı.

Etkinlikler kapsamında Atatürk Meydanı'nda Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirlerinin, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve sonrasında çektikleri fotoğraflardan oluşan serginin açılışı gerçekleştirildi.

Muğla Valiliği ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen etkinliğe Muğla Valisi Esengül Civelek, AK Parti Muğla milletvekilleri Yelda Erol Gökcan, Mehmet Yavuz Demir'in de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Yorumlar