13 Aralık hava durumu - Meteorolojiden kar ve yağmur uyarısı

Bilecik, Zonguldak, Bartın, Düzce, Karabük, Kastamonu, Çorum, Tokat ve Karaman için sağanak yağışı uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Sivas, Erzurum, Kars, Ağrı, Bitlis ve Hakkari’de ise hafif kar yağışlı bir havanın hakim olmasını bekliyor.

Google Haberlere Abone ol

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, bazı iller ve bölgelerde yağmur beklenirken özellikle doğu kesimlerinde ise kar yağışı bekleniyor.

Buna göre, açıklanan veriler Marmara’nın batısı, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Doğu Anadolu’nun güneybatısı, Güneydoğu Anadolu bölgesi ile Bilecik, Zonguldak, Bartın, Düzce, Karabük, Kastamonu, Çorum, Tokat ve Karaman çevrelerinin yağmur ve sağanak geçeceğini gösteriyor.

Meteoroloji tarafından yapılan değerlendirmelere göre, Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak görülmesi bekleniyor.

Sivas, Erzurum, Kars, Ağrı, Bitlis ve Hakkari’nin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin eden Meteoroloji yetkilileri, yağışların; Antalya çevreleri ile İzmir, Aydın, Muğla kıyıları, Çanakkale ve Adana’nın güney, Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde kuvvetli olacağını belirtiyor. 

Öte yandan sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güneyi, İç Ege ve İç Anadolu’nun batısında yer yer pus ve sis uyarısı yapıldı.

Yurt genelinde hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmasını beklemeyen yetkililerin sıcakların mevsim normalleri civarında seyredeceğini tahmin ediyor.
Rüzgarın ise genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu, sabah ilk saatler ile akşam ve gece saatlerinde hafif yağmurlu 9

İstanbul: Çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu 14

İzmir: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 15

Adana: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 16

Antalya: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 17

Samsun: Çok bulutlu 16

Trabzon: Çok bulutlu 15

Erzurum: Çok bulutlu, sabah ilk saatlerde hafif kar yağışlı 2

Diyarbakır: Çok bulutlu ve yağmurlu 10

Yorumlar