12 fenomenin mal varlığına el kondu

Aralarında Tayyar ve Özlem Öz'ün da bulunduğu 12 fenomenin mal varlığına tedbir kararı kandu.

Google Haberlere Abone ol
12 fenomenin mal varlığına el kondu

Haklarında 4 farklı suçtan soruşturma başlatılan ve yurt dışına çıkış yasağı getirilen sosyal medya fenomeni ve güzellik merkezi sahibi Tayyar ile Özlem Öz çifti hakkında yürütülen soruşturma kapsamında yeni gelişme yaşandı. Dilan Polat'ın 2019 yılında paylaştığı ve "Şampiyonlar Ligi" dediği fotoğrafta bulunan Öz çifti dahil toplam 14 sosyal medya fenomeninin taşınır taşınmaz tüm mal varlıklarına el konuldu.

Sosyal medya fenomeni Tayyar Taylan Öz ve eşi Özlem Öz hakkında yürütülen soruşturma kapsamında dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Öz çifti dahil 12 sosyal medya fenomeninin taşınır taşınmaz tüm mal varlıklarına el konuldu.

SOSYAL MEDYA FENOMENLERİNE YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI

24 Kasım tarihinde Tayyar Taylan Öz ve Özlem Öz hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. Öz çifti hakkında, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, resmi belgede sahtecilik, vergi usul kanununa muhalefet ve mal varlığı değerlerinin gayri meşru kaynağını gizlemek suçlarından başlatılan soruşturma devam ediyor. Ayrıca Öz çifti ve Özlem Öz'ün annesi hakkında yurt dışı çıkış yasağı verilmişti.

Dilan Polat'ın 2019 yılında paylaştığı ve 'Şampiyonlar ligi' olarak nitelendirdiği fotoğrafta bulunan fenomenler hakkında yeni gelişme yaşandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Tayyar Öz, Özlem Öz çifti dahil sosyal medya fenomenleri Eylül Öztürk Özkan, Feyzanur Başar, İleyda Topal, İlke Elagöz, Kadir Yiğit, Merve Nur Korkut, Muhammed Oğuz Başar, Murat Yiğit, Tolunay Topal, Yasemin Yiğit, Tuğba Demir, Yavuz Selim Korkut'un taşınır taşınmaz tüm mal varlıklarına el konuldu.

Yorumlar