1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne doğru

- Başbakan Yıldırım: - "Emeği, alın terini ve helal kazancı yücelten, üretimde ve paylaşımda adaleti savunan bir anlayışın temsilcileri olarak, çalışanlarımızın emeklerinin tam karşılığını almalarına, hak ettikleri hayat standardına kavuşmalarına büyük önem veriyoruz" - "Sendikalarımız ve sivil toplum örgütlerimizin de katkılarıyla çalışma hayatımızdaki ve endüstriyel ilişkilerimizdeki sorunların asgariye indirilmesi için ihtiyaç duyulan adımları atmaya devam ediyoruz"

Google Haberlere Abone ol

ANKARA (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, "Emeği, alın terini ve helal kazancı yücelten, üretimde ve paylaşımda adaleti savunan bir anlayışın temsilcileri olarak, çalışanlarımızın emeklerinin tam karşılığını almalarına, hak ettikleri hayat standardına kavuşmalarına büyük önem veriyoruz." ifadesini kullandı.

Yıldırım, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türkiye'nin büyümesi, ilerlemesi ve hedeflerine ulaşmasında önemli pay sahibi olan işçi ve emekçilerin "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü"nü kutladı.

Başbakan Yıldırım, dünyanın bütün bölgelerinde çalışanların birlik ve dayanışma içinde haksızlıklara karşı mücadele günü olarak kutladığı 1 Mayıs'ın, çalışma hayatında yaşanan sorunların gündeme gelmesini, çözüm arayışlarına dair zemin oluşturulmasını da sağladığını ifade etti.

Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanan 1 Mayısların bütün dünyada ve Türkiye'de toplumsal barışı ve sağduyuyu güçlendiren bir bayram olarak kutlanmasının en içten temennileri olduğunu belirten Yıldırım, işçi ve emekçilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesinin, haklarına sahip çıkılmasının ve örgütlenme haklarını kullanmasının sosyal politikalarının esasını teşkil ettiğini vurguladı.

- "Toplumun her kesiminin görüşlerini dile getirmesinden memnuniyet duyuyoruz"

Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Emeği, alın terini ve helal kazancı yücelten, üretimde ve paylaşımda adaleti savunan bir anlayışın temsilcileri olarak, çalışanlarımızın emeklerinin tam karşılığını almalarına, hak ettikleri hayat standardına kavuşmalarına büyük önem veriyoruz. Sorunların karşılıklı diyalog ve uzlaşma içerisinde çözüme kavuşturulması gerektiğine inanıyoruz. Toplumun her kesiminin görüşlerini demokratik platformlarda dile getirmesinden memnuniyet duyuyoruz. İşçi ve emekçi kardeşlerimizin, bütün toplumun desteğiyle, birlik ve beraberlik içinde sürdürülecek çalışmalara öncülük etmesini önemli görüyoruz. Sendikalarımız ve sivil toplum örgütlerimizin de katkılarıyla çalışma hayatımızdaki ve endüstriyel ilişkilerimizdeki sorunların asgariye indirilmesi için ihtiyaç duyulan adımları atmaya devam ediyoruz."

Yıldırım, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün barış ve kardeşliğin hakim olduğu bir bayram havasında kutlanmasını diledi.

Yorumlar