'Komünist Başkan' halktan para toplamaya başladı

Bir kısım medya tarafından bilinçli şekilde, "komünist başkan" nitelendirmesiyle parlatılmaya çalışılan Tunceli Belediye Başkanı TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu, halktan para toplamaya başladı.

Google Haberlere Abone ol

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde TPK listesinden seçildiğinde bir kısım medya tarafından sık sık, "Komünist başkan" nitelendirmesiyle parlatılan Fatih Mehmet Maçoğlu, bu reklamı sayesinde Tunceli Belediye başkanı seçilmişti. Ancak, yeni seçildiği belediyede hayal kırıklığına neden oldu. Belediyenin borçlu olduğunu gerekçe gösteren Maçoğlu vatandaştan para istemeye başladı. Tunceli Belediyesi, ekonomik sorunlar nedeniyle başlattığı yardım kampanyası kapsamında vatandaşlara belediyeye 25 liralık destek olmaları çağrısında bulundu.

TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu'nun başkanı olduğu Tunceli Belediyesi'nde yaşanan ekonomik sorunların çözüm için vatandaşların bağış yapmalarını sağlayacak 'Umudu büyütüyoruz' adıyla yardım kampanyası başlatıldı. Tunceli Belediyesi'nden kampanyayla ilgili yapılan açıklamada, belediyenin borcundan ötürü yeterli hizmetin yapılmadığı belirtilerek, kampanyaya vatandaşların 25 lira destek yapmaları istenildi.

Maçoğlu'nun imzası bulunan açıklama şöyle: "Halkımızın sunmak istediği küçük büyük ama değerli desteklerle üretimden sosyal alanlara, ulaşımdan suya, eğitimden sağlığa, konuttan turizme ve alt yapısına kadar birçok projenin adımlarını bu halk seferberliği ile başlatmış olacağız. Esas çözüm gücü olan Dersim halkı ve dostlarını içeride dışarıda başlattığımız seferberlik fırtınasına katılarak insanlığa örnek olacak bir kent yaratmaya davet ediyoruz. Bunu mutlaka başaracağız zira halkımıza güveniyoruz. Bu nedenle 25 TL’lik destek kampanyamıza katılacağınıza olan inancımız tamdır."

Kaynak: Son Haberler

Yorumlar