'Hedeflediğimiz bu değildi. Gururluyuz ama bir burukluk var'

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda mücadele eden ve çeyrek finalde son saniye basketiyle İspanya'ya elenen A Milli Kadın Basketbol Takımı ile gurur duyduklarını ancak elenmenin burukluğunu yaşadıklarını bildirdi.

Google Haberlere Abone ol
'Hedeflediğimiz bu değildi. Gururluyuz ama bir burukluk var'
TBF'nin resmi internet sitesinde açıklamaları yer alan Akkaş, olimpiyatlar öncesinde çeyrek finalden ilerisini hedeflediklerini vurgulayarak, "Grubumuzda zorlu maçlar oynadık. İlk dört takım arasına kaldıktan sonra madalya elde etmeyi hedeflemiştik. Buna yönelik de çalışmalarımızı yapmıştık. Takımımızın ilk toptan, son topa kadar geri adım atmayacağını zaten biliyorduk fakat İspanya maçında yaşadığımız şanssızlıklardan dolayı maalesef maçı kaybettik. Bundan dolayı çok üzgünüz. Hedeflediğimiz bu değildi. Gururluyuz ama bir burukluk var." ifadelerini kullandı.

2012 Londra'nın ardından 2016 Rio'da da çeyrek final oynadıklarını aktaran Barbaros Akkaş, "Böyle olmasını istemezdik. Oyuncularımız ve bizim için çok büyük bir şanssızlık oldu ama sahada verdiğimiz mücadeleyle ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyorum. İnşallah önümüzdeki olimpiyatlarda şans biraz daha yanımızda olur ve daha üst noktalara gideriz." açıklamasında bulundu.

Memnun: "Çok büyük hayal kırıklığı yaşıyorum"

A Milli Takım Başantrenörü Ekrem Memnun, ay-yıldızlı ekibin çeyrek finalde elenmesinden dolayı çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını kaydetti.

Rio'ya çok büyük umutlarla gittiklerinin altını çizen Memnun, "Madalya almak istiyorduk. Bunun için de ilk gün haricinde çok iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Çok iyi basketbol oynadık, çok iyi mücadele ettik. Hedefimize tutunmak için her şeyimizi ortaya koyduk ama maalesef neredeyse tamamını kontrol ettiğimiz bir maçın sonunda kaybettik. Çok üzgünüz. Ben kendi adıma çok büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Bundan sonra yapabileceğimiz bir şey yok, önümüze bakacağız. Böyle bitsin istemezdim. Oyuncu arkadaşlarla ekibe mücadelelerinden ve ciddiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum." şeklinde görüş belirtti.

Şaziye: "Hedeflerimiz, hayallerimiz daha büyüktü"

A Milli Takım'ın deneyimli basketbolcusu Şaziye İvegin Üner, hedeflerinin ve hayallerinin daha yüksek olduğunu, bunu gerçekleştirmek için son saniyeye kadar mücadele ettiklerini söyledi.
Şaziye, iyi bir mücadele ortaya koyduklarını savunarak, "Tarih tekerrür etti ve son saniye basketiyle yine çeyrek finalden geri döndük. Hayalimiz ve hedefimiz madalyaydı. Bize ve ülkemize yakışanın bu olduğunu düşünüyorduk. Bunun için çok mücadele ettik ama olmadı. Bundan sonraki turnuvalardan ülkemize çok daha iyi derecelerle döneceğimize inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar