'2020'de Milli Takım'ın rakipleri belli oldu

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türkiye Milli Takımı'nın rakipleri çekilen kura neticesinde belli oldu. Türkiye'nin grubunda

Google Haberlere Abone ol

Milli Takım'ın 202 Avrupa Şampiyonası ilk rakipleri belli oldu. 12 Haziran-12 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2020) kura çekimlerinde Türkiye grubunda İtalya, İsviçre ve Galler yer aldı. 

Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen kura çekimi sonuçları belli oldu.

Buna göre 3. torbadan katılan A Milli Futbol Takımı, İtalya, İsviçre ve Galler ile A Grubu'nda yer aldı.

Türkiye, şampiyonanın açılış maçında İtalya ile Roma Olimpiyat Stadı'nda 12 Haziran'da karşı karşıya gelecek.

Türkiye, maçlarını Roma ve Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de oynayacak. 

'2020'de Milli Takım'ın rakipleri belli oldu

Türkiye, Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde 1996, 2000, 2008 ve 2016'dan sonra beşinci kez mücadele edecek.

EURO 2020 Finalleri'nde gruplar şu şekilde oluştu:

A Grubu: Türkiye, İtalya, Galler, İsviçre

B Grubu: Danimarka, Finlandiya, Belçika, Rusya

C Grubu: Hollanda, Ukrayna, Avusturya, Uluslar Ligi play-off D veya A Grubu birincisi

D Grubu: İngiltere, Hırvatistan, Uluslar Ligi play-off C Grubu birincisi, Çekya

E Grubu: İspanya, İsveç, Polonya, Uluslar Ligi play-off B Grubu birincisi

F Grubu: Uluslar Ligi play-off A veya D Grubu birincisi, Portekiz, Fransa, Almanya

2020 AVRUPA ŞAMPİYONASI FİNAL MAÇLARININ TARİHİ

EURO 2020 Finalleri'nde maç takvimi şu şekilde:

'2020'de Milli Takım'ın rakipleri belli oldu

1. maçlar: 12-13-14-15-16 Haziran

2. maçlar: 17-18-19-20 Haziran

3. maçlar: 21-22-23-24 Haziran

İkinci tur: 27-28-29-30 Haziran

Çeyrek final: 3-4 Temmuz

Yarı final: 7-8 Temmuz

Final: 12 Temmuz

Grup maç tarihleri ve ev sahipliği yapacak statlar ise şöyle: 

A Grubu: 12-13-17-21 Haziran (Roma-Olimpiyat Stadı, Bakü-Olimpiyat Stadı)

B Grubu: 13-17-18-22 Haziran (Kopenhag-Parken Stadı, Petersburg-Petersburg Stadı) 

C Grubu: 14-18-22 Haziran (Amsterdam-Johan Cruyff Arena, Bükreş-Ulusal Arena)

D Grubu: 14-15-19-23 Haziran (Londra-Wembley Stadı, Glasgow-Hampden Park)

E Grubu: 15-19-20-24 Haziran (Bilbao-San Mames Stadı, Dublin-Dublin Arena)

F Grubu: 16-20-24 Haziran (Budapeşte-Puskas Arena, Münih-Allianz Arena) 

Yorumlar