Yusuf Güney kim nereli kaç yaşında evli mi?

Yusuf Güney kim, nerelidir, kaç yaşında, evli midir? Son günlerde Evde Bayram Konserleri serisinde yer alanlardan biri de Yusuf Güney oldu. Bu nedenle Güney'in özel hayatı da merak konusu oldu.

Google Haberlere Abone ol
Yusuf Güney kim nereli kaç yaşında evli mi?

Yusuf Güney nerelidir, kaç yaşındadır, evli midir, kimdir soruları "Evde Bayram Konserleri" etkinliğinde yer almasının ardından sonra yeniden gündeme geldi. Yusuf Güney bilindiği gibi Türkiye'nin vatanını milletini en çok seven sanatçılarından birisidir. Milli duruşuyla herkesi kendine hayran bırakan Yusuf Güney'in birçok kesimden kitlesi bulunuyor. İşte Yusuf Güney biyografisi:

14 yaşına kadar Trabzon'da yaşadıktan sonra ailesiyle birlikte Londra'ya taşınan şarkıcı, ilk albümünü piyasaya sürmeden önce Londra'da yaşamaktaydı. Londra'da çalıştığı bir şirkette başarılı olması sebebiyle genç yaşta pazarlama müdürlüğü yapan Güney, 2005 yılının Haziran ayında Türk pop müzik sanatçısı Rafet El Roman'ın Londra'da verdiği bir konserinde sanatçıyla tanışmasıyla müzik dünyasına ilk adımlarını attı.

O günden beri beste çalışmalarını hızlandırdı ve 2008 yılında ilk bestesi "Aşk-ı Virane" Rafet El Roman'ın 2008 tarihli albümü Bir Roman Gibi'de kendine yer buldu. Rafet El Roman ile bu şarkıda bir düete imza atan şarkıcı, bu parçaya çekilen video klipte de sanatçıya eşlik etti. Şarkı oldukça başarılı oldu ve Billboard Türkçe Top 20 Listesi'nde tam 17 hafta bir numarada kaldı. 2009 yılında düzenlenen geleneksel Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde de bu şarkı, "Yılın Şarkısı" seçildi.

Şarkıcı, bu başarıların neticesinde Bir Sevda Masalı isimli ilk albümünü Rafet El Roman'ın prodüktörlüğünde 12 Şubat 2009 tarihinde Hüseyin Emre'nin sahibi olduğu Emre Plak'tan çıkardı.[2] Albümün ilk video klibi, sözü ve müziği Rafet El Roman imzası taşıyan "Heder Oldum Aşkına"ya çekildi. Bu şarkı Billboard Türkçe Top 20 Listesi'nde en yüksek olarak 2 numaraya kadar yükselirken, Avrupa Radyo Listesi'nde 99 numarada yer aldı. Mayıs ayında ise albümün ikinci video klibi olarak, sözü ve müziği şarkıcının kendisine ait olan "Aşkım Aşklarından Bulasın" seçildi ve bu şarkı da en yüksek olarak 6 numaraya yükseldi. Şarkıcının 10 parçadan oluşan 2. albümü Aşka İnat, 3 Mayıs 2010'da yine Emre Plak'la çıkarıldı.

Ardından 2012 yılında 3 şarkı ve 3 remixten oluşan Kader Rüzgarı isimli maksi single albümünü çıkaran Güney, 2013 yılında Sevgi Arsızı albümünü, 2014 yılında Hazin isimli single, 2016 yılında Kaptan albümünü, 2018 yılında Yaradanım isimli single, 2019 yılında Çak Bi Beşlik isimli single ve 2020 yılında Duydun mu isimli single çıkarmıştır.

YUSUF GÜNEY EVLİ Mİ?

Yusuf Güney henüz evlenmemiştir.

Yusuf Güney nerelidir, evli mi?
Caption

 

Özetlersek; 

Yusuf Güney 5 Haziran 1984 yılında Trabzon'da doğdu.

Yusuf Güney aslen Gümüşhane Kelkit'lidir.

Yorumlar

Emin berak Yusuf guneyin en büyük hayraniyim ben ve kuzenim onu çok seviyoruz
melike Yusuf Guney gerçekten çok başarılı bir sanatçi onu çok seviyorum
melike Yusuf guneye selam yolluyorum
aslı Gerçekten çok başarılı ve yaptığı, söylediği, bestelediği şarkılarıyla herkesi kendine hayran bıraktığı gibi beni de ''2020 yılında Duydun mu isimli single ayrıca klip'i ile kendine aşık etti. Başarıların hep var olsun yolun açık olsun güzel insan...