Yurt dışından getirilen öğrenciler yurtlara yerleştirildi

Yurt dışından getirilen öğrenciler Tekirdağ ve Kırklareli gibi illerde bulunan öğrenci yurtlarına yerleştirildi.

Yurt dışından getirilen öğrenciler yurtlara yerleştirildi - Sayfa 1

Koronavirüs salgını sebebiyle yurt dışından getirilen 74 öğrenci, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki KYK yurdunda karantinaya alındı. İlerleyen saatlerde 101 öğrencinin daha getirilmesiyle birlikte 175 kişinin, 14 gün boyunca burada karantinada tutulacağı öğrenildi.

Yurt dışından getirilen öğrenciler yurtlara yerleştirildi - Sayfa 2

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun 7 ülkeden toplam 3 bin 358 öğrencinin Türkiye'ye getirilerek karantina altına alınacağını açıklamasının ardından Türkiye'ye gelen öğrencilerin bir bölümü Çorlu'daki öğrenci yurduna yerleştirildi.Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Türkiye'nin uçuş yasağı koyduğu ülkelerde bulunan Türk öğrenciler ülkeye getiriliyor.

Yurt dışından getirilen öğrenciler yurtlara yerleştirildi - Sayfa 3

7 ülkeden 3 bin 358 öğrencinin Türkiye'ye getirilerek karantina altına alınacağının açıklanmasının ardından Kazakistan ağırlıklı olmak üzere çeşitli ülkelerde öğrenci değişim programı ve ERASMUS projeleri kapsamında yurt dışında bulunan 74 öğrenci önce İstanbul Havaalanı'na ardından de otobüslerle Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun Çorlu Erkek Öğrenci Yurdu'na getirildi.

Yurt dışından getirilen öğrenciler yurtlara yerleştirildi - Sayfa 4

101 KİŞİ DAHA GETİRİLECEK

Polis nezaretinde getirilerek karantina altına alınan öğrenciler binaya girişlerinde sağlık taramasına tabi tutuldular.Gecenin ilerleyen saatlerinde Çorlu'ya 101 öğrencinin daha getirileceği ve Çorlu'daki öğrenci yurdundan toplam 175 öğrencinin karantina altında tutulacağı kaydedildi.
Yurt dışından getirilen öğrenciler, yurtlara alındı! Bir kentimiz daha karantina merkezi oldu

14 GÜN KARANTİNADA KALACAKLAR

Öğrencilerin 14 gün boyunda karantina altında kalacakları ve bu süre zarfında sağlık ekiplerince sağlık kontrollerinin gerçekleştirileceği de belirtildi.