Yıldırım çarptı: Kadın öldü, ineği telef oldu

Bahçesaray'da yıldırım isabet eden kadın öldü, yanındaki inek de telef oldu

Google Haberlere Abone ol
Yıldırım çarptı: Kadın öldü, ineği telef oldu
Van'ın Bahçesaray ilçesinde, yıldırımın isabet eden kadın hayatını kaybetti, kadının otlatmaya götürdüğü ineği ise telef oldu. Bahçesaray'da bugün akşam saatlerinde ilçeye bağlı Çatbayır Mahallesi'nde ineğini otlatmaya götüren 22 yaşındaki Feleknaz Sezer, aniden bastıran yağmura yakalandı. Evine dönmek için yola çıkan Feleknaz Sezer, yıldırım isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti. Sezer'in otlatmaya götürdüğü ineği de telef oldu. 

Olay yerinde hayatını kaybeden genç kadının cesedi Bahçesaray Devlet Hastanesine kaldırıldı.

ERCİŞ'TE FIRTINA ÇATILARI UÇURDU

Öte yandan, kötü hava şartları Van'ın Erciş ilçesini de olumsuz etkiledi. Erciş'te akşam saatlerinde aniden etkili olan şiddetli fırtına, bazı bina ve iş yerlerine zarar verdi. Yağmurla birlikte etkili olan fırtınanın 2011 depremi sonrasında hasar gören bazı binaların çatılarını uçmasına neden oldu. Kışla, İnönü ve Tugay Caddesi üzerindeki iş yerlerinden bazıların çatılarını uçuran fırtına daha sonra etkisinin kaybetti.

Bu arada, ilçe merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunan Kırkdeğirmen Mahallesi'nde ise hortum Nihat Müjde isimli vatandaşın ev, hayvan barınağı ve araba garajının çatılarını 50 metre kadar uzağa uçurdu.

Kaynak: AA

Yorumlar