Yavuz Barlas kimdir, Mehmet Barlas'ın oğlu mu?

Yavuz Barlas kimdir, Mehmet Barlas'ın oğlu mu veya akrabası mı soruları Habertürk izleyen birçok kişi tarafından ara ara soruluyor. Peki, Yavuz Barlas ile Mehmet Barlas akraba mı? İşte detaylar:

Google Haberlere Abone ol

Yavuz Barlas kimdir, ünlü gazeteci yazar Mehmet Barlas'ın neyi olur, oğlu mudur soruları Habertürk ekranlarında program izleyen birçok seyircinin merakla cevap aradığı sorulardan biridir. Peki, Yavuz Barlas kimdir? İşte Yavuz Barlas hakkında merak edilen bilgilerden bazıları:

Yavuz Barlas kimdir
Yavuz Barlas

 

Yavuz Barlas, Habertürk internet sitesinin genel yayın yönetmenidir. 

İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Barlas, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümünde de yüksek lisans yaptı. 

İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olup Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık master programına katılmıştır. 

Yavuz Barlas mesleğe Cumhuriyet gazetesinde 1999 yılında muhabir olarak başladı. Burada 4 yıl çalıştıktan sonra 2003 yılında Sabah gazetesine ekonomi editörü olarak geçiş yaptı.

2008 yılında ise Habertürk'e yine ekonomi editörü olarak geçti. Sonrasında ekonomi müdürü oldu. 2018 yılında ise genel yayın yönetmeni oldu.

Barlas, Habertürk Genel Müdürü Veyis Ateş'in ayrılığının ardından Habertürk internet sitesinin yayın yönetmeni oldu.

Meslek hayatı içinde ekonomi muhabirliği, editörlüğü olmak üzere 20 yıla yakın süredir çeşitli gazetelerde çalışan Yavuz Barlas son olarak Habertürk Gazetesi'nin Ekonomi Müdürü olarak görev yürüttü.

Evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Yavuz Barlas'ın Mehmet Barlas ile herhangi bir akrabalığı yoktur. Sadece isim benzerliği vardır.

Mehmet Barlas'ın iki çocuğu var. Bunlar Ela Barlas ve Cemil Barlas'tır.


 

Yorumlar