Yasak Elma Şahika gerçekte kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Yasak Elma Şahika karakterini canlandıran kişi gerçekte kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Peki, Şahika karakterini canlandıran Nesrin Cavadzade aslen nerelidir, kaç yaşındadır, kimdir?

Google Haberlere Abone ol
Yasak Elma Şahika gerçekte kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Yasak Elma Şahika karakterini canlandıran oyuncu gerçekte kimdir, gerçek adı nedir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır? Peki, Şahika karakterini canlandıran Nesrin Cavadzade aslen nerelidir, kaç yaşındadır, kimdir?

Yasak Elma Şahika karakterini oynayan oyuncu Nesrin Cavadzade'dir.

Şahika, Yasak Elma dizisinde Halit'in hayatına belli planlar kapsamında dahil olan onu yok etmeye çalışan planların bir parçasıdır.

Ancak bunun öncelikle Ender engelini sonra da Yıldız engelini aşması gerekiyor. Bu engelleri aşmaya çalışırken başına türlü işler açar. 

Peki, Şahika karakterini canlandıran Nesrin Cavadzade aslen nerelidir, kaç yaşındadır, kimdir?

Nesrin Cavadzade aslen Azerbaycanlı'dır.

37 yaşındadır.

Asıl mesleği ise oyunculuktur.

İşte Nesrin Cavadzade'nin biyografisi: 

Yasak Elma Şahika gerçekte kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Nesrin Cavadzade 30 Temmuz 1982 Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de doğdu. 

Henüz 11 yaşındayken Türkiye'ye geldi.

Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden mezun oldu.

Tekand Studio Oyuncuları'nda oyunculuk üzerine eğitim aldı.

Üniversiteden sonra "Yersiz Yurtsuz" dizisinde başrolü üstlenerek televizyon dünyasına adım attı.

Aşk Üçlemesinin ikinci filmi olan "Dilber'in Sekiz Günü"nde başrolde yer aldı. Bu filmdeki rolüyle Erzurum, Bursa ve Ankara Film Festivalleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerina layık görüldü.

Sinema dışında "Samanyolu" ve "Al Yazmalım" gibi televizyon projelerinde de yer alan oyuncu, 2011 yılında Hasan Tolga Pulat'ın yönettiği "Güzel Günler Göreceğiz" filminde oynadı ve canlandırdığı Anna karakteriyle 48. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu", 23. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde ise "En İyi Kadın Oyuncu" seçildi. 2012 yılında "Ağır Roman"ın televizyon uyarlaması olan "Ağır Roman Yeni Dünya" dizisindeki Kara Leyla rolüyle yer aldı. Dizi uzun soluklu olmasa da oyuncu, canlandırdığı karakterle dikkatleri bir kez daha üzerine çekti.

Daha çok sinema oyunculuğuyla anılmak istediğini vurgulayan ve kariyeri sinemadaki başarılarıyla öne çıkan oyuncu 2014 yılında da bu başarısını sürdürdü. Kutluğ Ataman'ın son filmi Kuzu , Erol Mintaş'ın ilk uzun metrajı Annemin Şarkısı ve Çanakkale Harbini anlatan Son Mektup 'ta yer alan oyuncu Kuzu ile 51. Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazandı.

Oyuncu son olarak FOX TV ekranlarında yayınlanan Yasak Elma'da Şahika karakterini canlandırıyor.

Kaynak: Son Haberler

Yorumlar