Yardımlar Kızılay üzerinden yapılacak

AK Parti koronavirüs nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşa yardım etmek için yardım kampanyası başlattı. Buna göre Kızılay üzerinden yardımlar toplanarak vatandaşa ulaştırılacak.

Google Haberlere Abone ol

AK Parti, koronavirüs tedbirleri kapsamında evine ekmek götüremeyecek durumda olan vatandaş için yardım kampanyası başlattı. 

AK Parti Grup Başkanlığınca yapılan açıklamada, insanlığın karşı karşıya kaldığı Kovid-19 hastalığının yol açtığı krizin üstesinden gelebilmek ve koronavirüs ile ilgili mücadeleden en az hasarla çıkmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı hayati tedbirler anımsatıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bu hayati tedbirlere katkı olmasına yönelik birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve dayanışmamızı güçlendirmek için AK Parti adına Grup Başkanlığımızca, Toplumsal Dayanışma ve Yardım Kampanyası düzenlenmiştir. Bu nedenle, milletvekillerimizin 1.000 TL'den az olmamak üzere (Teşkilat mensuplarımızdan, belediye başkalarımızdan, meclis üyelerimizden ve vatandaşlarımızdan yardımda bulunmak isteyenlerin de) belirtilen hesap numarasına en geç 20 Nisan 2020 Pazartesi günü mesai bitimine kadar yardımda bulunmaları önemle rica olunur."

Kampanyaya katılmak isteyenler, Ziraat Katılım Bankası Kızılay Şubesinin, TBMM Adalet ve Kalkınma Partisi hesabı üzerinden yardımda bulunabilecek.

Açıklamayı Twitter hesabından paylaşan AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, "Herkes katılabilir. Hayırlara vesile olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ PAKETİ

Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanlığı da kamu bankaları üzerinden "Temel İhtiyaç Desteği Paketi" açıkladı. Buna göre bankalar geliri 5 bin TL'nin altında olan vatandaşa 6 ay ödemesiz, 36 ay taksitle ihtiyaç kredisi verdi.


ENDÜLÜS'TE YÜZYILLAR SONRA EZAN SESİ YÜKSELDİ

 

Yorumlar

Ersen Çağlar Eşim leyla çağlar ve iki çocuğumuz ve 65 yaş üstü bir annemiz var çalışamıyoruz ve yardıma ihtiyacımız var
züleyha kırcaoğlu bu sefer nereye pompalanacak paralar kim inanır ihtiyacı olana gideceğine