Yapı Kredi ve Ford bankacılığı araç içine taşıyor

- Yapı Kredi ve Ford iş birliğiyle dünyada Ford SYNC 3 Applink teknolojisine sahip araçlara entegre edilen ilk bankacılık uygulaması Yapı Kredi Mobil oldu

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL (AA) - Yapı Kredi ve Ford iş birliğiyle bankacılık araç içine taşındı. Dünyada Ford SYNC 3 Applink teknolojisine sahip araçlara entegre edilen ilk bankacılık uygulaması Yapı Kredi Mobil oldu.

Bankanın açıklamasına göre, söz konusu yenilik sayesinde Ford müşterileri, ellerini direksiyondan, gözlerini yoldan ayırmadan sürüş esnasında güvenli bir şekilde Yapı Kredi Mobil'e erişebilecek.

Ford SYNC 3 Applink ile entegre edilen Yapı Kredi Mobil uygulaması, Ford araçları içerisinde sürücülere piyasa bilgilerini ve döviz kurlarını anlık olarak Türkçe sesli komutlar ile bildiriyor. Ford müşterileri, ayrıca Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi'ne sürüş esnasında numara çevirmeden yine Türkçe sesli komutlar ile bağlanabiliyor.

Ford model araçlarında orijinal navigasyon sistemi bulunan sürücüler, Yapı Kredi Mobil üzerinden, Türkçe sesli komutlarla bankanın en yakın ATM'sine veya şubesine yol tarifi alabiliyor. iOS işletim sistemine sahip cihazlarla uyumlu olan entegrasyonun, gelecek dönemde Android platformuna da taşınması planlanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, Ford SYNC 3 teknolojisine entegrasyon ile mobil bankacılığın kullanım sınırlarını daha da genişlettiklerini belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu.

"Bankaların hizmet noktaları geçmişte şube, ATM, telefon bankacılığı ile sınırlıyken teknolojik gelişmelerle birlikte hayatımıza yeni platformlar dahil oldu. Biz de, bankacılık hizmetlerimizi müşterilerin etkileşimde olduğu tüm temas noktalarında sunmak için çalışıyoruz. Ford'un gelişmiş araç içi sesli komut sistemi SYNC 3 ile gerçekleştirdiğimiz bu ortaklık, sesli komut teknolojisinin hem otomotiv hem de bankacılık alanında aynı anda kullanılmasına olanak sağlıyor. Bu teknolojinin diğer araçlardaki benzer özelliklerden en büyük farkı ise ekrana dokunmadan, sesli komut vererek çalışabilmesi. Bu sayede sürüş esnasında çok daha güvenli."


- "Dünyada bir ilk"


Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk ise Ford SYNC Applink'in araç kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran yeniliklerine, dünyada bir ilk olarak bankacılık uygulamalarının da eklendiğini belirterek, şu fiadeleri kullandı:

"Ford SYNC teknolojisi, araç içerisinde basit sesli komutlar ile klimayı, müzik sistemini, telefonu ve navigasyonu kumanda etmeyi sağlıyor. Ford SYNC teknolojisini ve Applink özelliğini kullanan bu uygulama, müşterilerimize banka işlemlerine yönelik bilgi almaları konusunda destek olacak. Ford olarak şehir içi hareketlilik (mobilite) ve bağlı araç deneyimleri yaratmak konusunda gerçek çözümler üretmeye gayret ediyoruz. Bu örnek bizim müşterilerimize hizmet konusundaki mükemmeliyetçi bakış açımızı çok net aktarıyor."

Yorumlar