Yapı Kredi Private Banking'e Euromoney'den 3 ödül

- Yapı Kredi Private Banking, "Özel Bankacılıkta En İyi Hizmet", "Özel Bankacılıkta En İyi Filantropi Hizmeti" ve "Uluslararası Müşterilere En İyi Hizmet" kategorilerinde Türkiye birincisi seçildi

Google Haberlere Abone ol

İSTANBUL (AA) - Yapı Kredi Private Banking, dünyanın önde gelen bankacılık ve finans dergilerinden Euromoney’nin geleneksel olarak gerçekleştirdiği Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Anketi’nin sonuçlarına göre 3 farklı kategoride birincilik ödülüne layık görüldü.

Yapı Kredi'den yapılan açıklamaya göre, özel bankacılık ve varlık yönetiminden sorumlu 2 binin üzerinde üst düzey yöneticinin katıldığı küresel ölçekteki anketle kurumların yetkinlikleri sorgulandı. Yapı Kredi Private Banking, "Özel Bankacılıkta En İyi Hizmet", "Özel Bankacılıkta En İyi Filantropi Hizmeti" ve "Uluslararası Müşterilere En İyi Hizmet" kategorilerinde Türkiye birincisi seçildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, Yapı Kredi Private Banking'in, Türkiye'de ilk kez gayrimenkul, miras, vergi, eğitim, filantropi ve sanat danışmanlığı hizmetlerini hayata geçirdiğini belirtti.

Ülgen, Yapı Kredi olarak Özel Bankacılık müşterilerinin tüm bankacılık işlemlerini, kendilerine özel olarak atanmış portföy yönetmenleriyle gerçekleştirdiklerini, aynı zamanda iştirakleri olan Yapı Kredi Portföy ve Yapı Kredi Yatırım aracılığıyla müşterilere entegre varlık yönetimi sunduklarını bildirdi.

Finansal ihtiyaçları ve beklentileri paralelinde müşterilere risk gruplarına bağlı olarak geniş yatırım ürün yelpazesinden varlık tahsis alternatifleri önerdiklerini belirten Ülgen, "Orta ve uzun vadedeki yatırım yaklaşımlarını uzmanlarımızla birlikte değerlendirmelerini sağlıyoruz. Finansal ürün ve hizmetlerimizin yanı sıra varlık yönetimi kapsamında sadece özel bankacılık müşterilerimiz için tasarlanmış danışmanlık hizmetleri de sunuyoruz. Gayrimenkul portföyünün doğru değerlendirilmesinden miras planlamasına, vergi danışmanlığından satın alınacak sanat eserlerinin seçimine kadar değişen ihtiyaçlarında da alanında uzman danışmanlarımızla müşterilerimizin yanındayız." ifadelerini kullandı.

Euromoney’nin dünya genelinde yürüttüğü anket ile sektörün en güvenilir ve saygın araştırmalarından birine imza attığını bildiren Ülgen, şunları kaydetti:

"Anket sonucunda Yapı Kredi Private Banking olarak, dünyanın önde gelen uzmanları tarafından ‘Özel Bankacılıkta En İyi Hizmet’, ‘Özel Bankacılıkta En İyi Filantropi Hizmeti’ ve ‘Uluslararası Müşterilere En İyi Hizmet’ kategorilerinde Türkiye birincisi seçildik. Layık görüldüğümüz böylesine prestijli ödüller, sunduğumuz hizmetin ne kadar doğru bir süreçte ilerlediğini teyit etmenin yanında, bizleri müşteri odaklı yaklaşımımız ile hep daha iyisini yapmaya teşvik ediyor. Önümüzdeki dönemde de müşterilerimizin birikimlerini en doğru şekilde değerlendirip yatırımlarına değer katmaya, danışmanlık hizmetlerimizle de yarınlarını birlikte planlamaya devam edeceğiz."


Yorumlar