Yalı Çapkını oyuncuları kimler, isimleri (RESİMLİ) Ferit, Seyran, Halis Ağa, Kazım, Suna, Pelin kim?

Yalı Çapkını oyuncuları kimdir? Yalı Çapkını kadrosunda yer alan Ferit, Seyran, Halis Ağa, Kazım, Suna... Yalı Çapkını dizisinin oyuncuları arasında kimler olduğu, isimlerinin ne olduğu örneğin Suna, Pelin, İbrahim, Ferit, Yusuf, İfakat, Abidin karakterlerini kimlerin canlandırdığı merak ediliyor.

Google Haberlere Abone ol
Yalı Çapkını oyuncuları kimdir? RESİMLİ

Yalı Çapkını oyuncuları kimler, kodroda kim var, kim yok? Yalı Çapkını dizisinde rol alan oyuncuların kimler olduğu merak ediliyor. Örnek olarak Suna, Pelin, İbrahim, Ferit, Yusuf, İfakat, Abdin karakterlerini canlandıran oyuncular kim, isimleri nedir soruları seyirci tarafından merakla soruluyor. Cuma akşamlarının fenomen dizisi haline gelen Yalı Çapkını kadrosunda yer alanların kimler olduğu merak ediliyor. Dizinin başrol oyuncusu ve diğer yardımcı oyunların hepsi işlerini profesyonel şekilde yapan kadrodan oluşuyor. Hatta hayatında ilk kez bu diziyle oyunculuk hayatına başlamış olan Yusuf bile profesyonel oyuncu gibi performans sergiliyor. Peki, Yalı Çapkını oyuncuları kimler, isimleri (RESİMLİ) Ferit, Seyran, Halis Ağa, Kazım, Suna, Pelin kim?

YALI ÇAPKINI OYUNCULARI KİMLER, İSİMLERİ NE? RESİMLİ

Emre Altuğ, Çetin Tekindor ve Şerif Sezer gibi iddialı oyuncuların başrolünde yer aldığı dizi yeni bir tür Güneydoğu dizisidir. 

Gaziantepli büyük ve kudretli bir ailenin hikayesini ele alan dizinin hikayesi de dikkat çekicidir. 

23 Eylül 2022 Cuma akşamı itibariyle ekrana gelmeye başlayan dizinin illk bölüm itibariyle ses getirmesi bekleniyor. 

Dizide zengin ailenin oğlu Ferit üzerinden aileye kurulduğu ileri sürülen kumpasa yer veriliyor. 

Bir sabah uyandığında yatağında hiç tanımadığı bir kızla karşılaşan Ferit'in hayatı alt üst olur. 

Film Güneydoğulu bir ailenin hayatını anlatıyor; ancak olaylar İstanbul'da geçiyor.

Yalı Çapkını, Gaziantepli Korhan Ailesi'nin direği Halis Ağa'nın (Çetin Tekindor) el bebek gül bebek yetiştirilmiş torunu Ferit'in (Mert Ramazan Demir) evlenmesine karar vermesiyle gelişecek olayları konu alıyor.

SEYRAN - AFRA SARAÇOĞLU

Kazım ve Esme'nin küçük kızı. Ablası gibi Antep'in parmakla gösterilen genç kızlarındandır. En az ablası kadar güzel ve eğitimlidir. Okuyup kendi ayakları üzerinde durmanın hayalini kurar. Merhametli, sevgi dolu ama yeri geldiğinde de hırçınlaşabilen bir kızdır. İnatçılığı ve azmiyle kendi hayatının kontrolünü eline almak için mücadele etmekten asla vazgeçmez.

Yalı Çapkını oyuncuları kim, isimleri nedir, oyuncu kadrosunda kimler var?
Yalı Çapkını oyuncularından Afra Saraçoğlu

 

FERİT - MERT RAMAZAN DEMİR

Halis Ağa'nın torunu, Orhan ve Gülgün'ün küçük oğlu. Ferit şeker hastasıdır. Hem hastalığı hem evin küçük oğlu olması sebebiyle daha çocukluktan itibaren fazlaca şımartılmış ve çoğu isteğine evetdenilmiştir. Üniversiteyi yurt dışında okuması sebebiyle de ailenin kurallarını çok fazla içselleştirememiştir. Bu kurallarla çatışma halindedir. Yakışıklı, uçarı, deli dolu, eğlenceli ve çapkındır fakat henüz hiç aşık olmamıştır.

Yalı Çapkını oyuncuları kim, isimleri nedir, oyuncu kadrosunda kimler var?
Mert Ramazan Demir

 

HALİS AĞA - ÇETİN TEKİNDOR

Korhan ailesinin reisi. Ferit'in dedesi. Ülkenin en iyi sadekar ustalarından biriyken, yaşlılığın getirdiği hastalıklar sebebiyle geriye çekilmiş ve işleri oğlu Orhan'a devretmiştir. Yine de hala tüm önemli kararları Halis Ağa vermektedir. Otoriter, kuralcı, sert mizaçlı bir adamdır. Bir taraftan odasında mücevher işlemeye çalışarak kendi bedenine meydan okurken, tuttuğu günlüklerle de yaşadığı iç hesaplaşmaları ortaya serer.

HATTUÇ - ŞERİF SEZER

Kazım'ın halasıdır. Esme, Suna ve Seyran da ona hala diye hitap ederler. Otorite sahibi, sert mizaçlı bir kadındır. Zamanında Antep'in parmakla gösterilen kızlarından biriyken babası onu kimseyle evlendirmemiştir. Babası ölene kadar hem psikolojik hem fiziksel şiddete uğramış ve bu şiddeti içselleştirmiştir. O yüzden Kazım'ın kızlarına karşı sert tavırlarını destekler.

Yalı Çapkını oyuncuları kim kimdir, isimleri, karakterleri, Suna kim
Şerif Sezer - Hattuç karakterini canlandırıyor. 

 

İFAKAT - GÜLÇİN ŞANTIRCIOĞLU 

Korhan ailesinin dul kalmış büyük gelini. Çok genç yaşta Halis Ağa'nın uygun görmesiyle yalıya gelin olarak gelmiştir. Daha yirmili yaşlarının başında bir trafik kazası sonucu hem kocasını hem de karnındaki bebeğini kaybetmiştir. Üstüne kayınvalidesinin de kalbi bu yaşananlara dayanamamış ve aile peş peşe acı kayıplar yaşamıştır. Halis Ağa, oğlunun emaneti olarak gördüğü İfakat'in yaralarını sarmış onu yalının hanımı olarak konumlandırmıştır. İfakat, ailenin çıkarlarını her şeyden ve herkesten önemli görür. Korhan soyadına leke gelmemesi için, yapabileceklerinin sınırı yoktur.

Yalı Çapkını oyuncuları kim kimdir, isimleri, karakterleri, Suna kim
Yalı Çapkını İfakat karakterini Gülçin Santırcıoğlu canlandırıyor. 

 

ORHAN - EMRE ALTUĞ

Halis Ağa'nın oğlu. Ferit ve Fuat'ın babası. Orhan başarılı bir iş adamıdır ama Halis Ağa'nın el yeteneği ona geçmemiştir. Bu yüzden işinde ne kadar başarılı olursa olsun babasını memnun edememiştir. Oğullarına kendine tanınandan daha fazla özgürlük tanısa da onlardan tek isteği Halis Ağa'ya karşı başını öne eğdirmemeleridir. Babasının isteğiyle hiç tanımadan Gülgün'le evlenmiştir. Karısına karşı duyduğu his aşk değil sevgi ve kabullenmişlik olmuştur. Merhametli, anlayışlı ve ruhsal olarak yalnız bir adamdır.

Yalı Çapkını oyuncuları kim kimdir, isimleri, karakterleri, Suna kim
Emre Altuğu, dizide evin büyükoğlu Orhan karakterini canlandırıyor.

 

GÜLGÜN - GÖZDE KANSU

Orhan'ın karısı, Ferit ve Fuat'ın annesi. Orta sınıf bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Üniversitede mimarlık okurken Halis Ağa'nın oğlu Orhan'a uygun görmesi sonucu hiç tanımadan Orhan'la evlenmeyi kabul edip okulu bırakmıştır. Zamanla kendini çok geliştirmiş ve ailenin vitrin gelini rolünü üstlenmiştir. Gülgün, yaşanılan olaylarla yüzleşmekten kaçınan, ne olursa olsun görmezden gelmeyi seçerek hayatına devam edebilen bir kadındır.

 ABİDİN - ERSİN ARICI

Ferit'in koruması ve şoförüdür. Fakat aralarında daha çok abi – kardeş ilişkisi vardır. Babası o daha çocukken ölmüş, annesi yeniden evlenmiştir. Üvey babasının onu istememesi neticesinde çocuk yaşta okulu terk edip İstanbul'agelmiştir ve çoğu tekin olmayan pek çok işte çalışmıştır. Yıllar geçip büyüdükten sonra, bir gece şans eseri Orhan'ın hayatını kurtarır ve o gün bu gündür yalıda çalışır. Annesi ile ilişkisi sebebiyle kadınlara karşı güvensizdir.

SUNA - BERİL POZAM 

Kazım ve Esme'nin büyük kızı. Antep'in parmakla gösterilen genç kızlarındandır. Hem çevreye göre daha eğitimli, hem de güzeldir. Hayali, mutlu bir yuva kurup yaşadığı konaktan kurtulabilmektir. Kardeşini ve annesini çok sever. İkisi için de her şeyi göze alabilecek yapıdadır.

Yalı Çapkını oyuncuları kim kimdir, isimleri, karakterleri, Suna kim
Yalı Çapkını'ndaki "Suna" karakterini Beril Pozam canlandırıyor. Dizide, Halis Ağa'nın oğluna görücü usulüyle uygun bulunan gelin adayıdır.

 

FUAT - DOĞUKAN POLAT

Yalının büyük oğlu, Ferit'in abisidir. Aklı başında, sorumluluk sahibi çalışkan biridir. Ferit'in aksine bir kez bile taşkınlık yapmamış, ondan beklentileri karşılamak için var gücüyle çalışmış çabalamıştır.Kendi istek ve arzularını hep geri planda bırakmıştır. Eşi Asuman ile görücü usulü tanışsalar da birbirlerine âşık olmuşlar ve evlenmişlerdir. Baba olmayı çok istemektedir. Ama henüz çocuğu olmamıştır.

SULTAN - İREM ALTUĞ

Yalının hizmetlilerindendir. İbrahim'in eşi, Dicle ve Fırat'ın annesi. Alımlı ve şuh bir kadındır. Ortaokul mezunudur. İyi, sevgi dolu bir annedir. Çocuklarının veya ailesinin risk altında olduğunu hissederse yapabileceklerinin sınırı yoktur. İnsanları manipüle etme konusunda çok beceriklidir.

ASUMAN - ÖZNUR SERÇELER

Fuat'ın eşidir. Saygın bir ailenin kızıdır. İyi kalpli, duygusal bir kadındır. Dış ticaret mezunudur ama hiç çalışmamıştır. Fuat'la görücü usulü başlayan ilişkisi aşk evliliğine dönüşmüştür. Evliliklerindeki tek sorun, Asuman'ın henüz çocuk sahibi olamamasıdır. Asuman için bu çok önemli bir sorun olmasa da çevresindekilerin tavırları sebebiyle giderek yalnızlaşmıştır.

ŞEFİKA - HÜLYA DUYAR

Yalının aşçısıdır. Kocası genç yaşta ölmüş bir daha evlenmemiştir. Çocuğu yoktur. Hayatı yalıdan ibarettir. Bu yüzden yalıdakilerin pek çok sırrını bilir ama saklar. Sevecen, neşeli, herkesin sevdiği bir kadındır.

KAZIM - DİREN POLATOĞULLARI

Seyran ve Suna'nın babası, Esme'nin kocasıdır. Antep'in sayılan sevilen isimlerindendir. Fakat evde hem karısına hem de kızlarına psikolojik şiddet uygular. Kazım karısı Esme'ye ilk görüşte aşık olmuştur. Fakat evlendikten sonra karısını cahil, ezik, görgüsüz bularak yanına yakıştıramamıştır. Hatta karısını sevdiği için kendine kızıp, sırf bu sebeple ona şiddet uyguladığı da olmuştur. Bu sebeple de kızlarının eğitimine bolca para harcamıştır. Kızlarını geleceğinin teminatı olarak görmektedir.

Yalı Çapkını oyuncuları kim kimdir, isimleri, karakterleri, Suna kim
Dizide Suna karakterinin babası Kazım karakterini Diren Polatoğulları canlandırıyor.

 

ESME - SEZİN BOZACI

Ev kadını. Suna ve Seyran'ın annesi, Kazım'ın eşi. Yoksul bir ailede büyümüştür. Eğitimsizdir. Evlenirken fikri dahi sorulmamıştır. Evlendikten sonra kocası Kazım, cahil olduğu için yanına yakıştıramamış, evde adeta bir hizmetçi gibi konumlandırmıştır. Esme ise bunları yadırgamayan, hayatın doğal akışı olarak gören bir kadındır. Esme'nin tek motivasyonu kızlarının iyi birer evlilik yapıp mutlu olmalarıdır.

LATİF - YİĞİT TUNCAY

Halis Ağa'nın hizmetini görür ve yalıdaki diğer çalışanlardan sorumludur. Yalıda aynı tip giyinse de giyim kuşamına düşkün, zarif ve titiz bir adamdır. Dışarıya çıkacağında, diğer hizmetliler şıklığına gıpta ile bakarlar. Tatlısert bir adamdır. Otoritesini bağırarak değil, bakışlarıyla kurar. Halis Ağa'ya yürekten bağlıdır ama onun hastalanmaması veya mutsuz olmaması için çok önemli sırları Halis Ağa'dan gizlediği de olmuştur.

PELİN - BUÇE BUSE KAHRAMAN

Ferit'in sevgilisidir. Güzel sanatlar seramik bölümünde okumakta ailesinden ayrı yaşamaktadır. Ferit'in ara ara başka kızlarla da olduğunu bilir ama önemsemez. Çünkü sorun çıkarırsa Ferit'in onu terk edeceğini düşünür. Ferit'e duyduğu aşkla gururu arasında çatışma halindedir.

İBRAHİM - CANSU FIRINCI

Halis Ağa'nın şoförü. Sultan'ın eşi Dicle ve Fırat'ın babasıdır. Karısına aşkla bağlıdır. İyi niyetli, sevgi dolu hoş sohbet bir adamdır. Kalp kırmaktan çekinir. Halis Ağa'nın yalıya çekilmesinin ardından ufak tefek getir götür işlerine de bakmaya başlar. Zengin olma hayalleri kurar ve bunu gerçekleştirebilmek için risk almaktan çekinmez.

DİCLE - SELEN ÖZBAYRAK

Konağın hizmetlilerindendir. İbrahim ve Sultan'ın kızıdır. Açık lisede okumaktadır. Pek başarılı bir öğrenci sayılmaz, yaşadığı hayatı da sevmez. Kıskanç bir yönü vardır.

YUSUF - UMUT GEZER

Seyran'la liseden sınıf arkadaşıdırlar. Aralarında çocukça başlayan çekim zamanla artmış ve sevgili olmuşlardır. Yusuf, babasını küçükken kaybetmiş ve çocukluğundan itibaren annesine destek olmak için çalışmak zorunda kalmıştır. Yusuf'un gerçekleri Seyran'ın hayalleriyle çatışmaktadır.

YALI ÇAPKINI DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Star TV'nin yeni dizisi Gaziantepli bir ailenin hikayesini anlatıyor. Ancak Gaziantep ve İstanbul'da çekimleri yer alacak. 


 

Yorumlar