Vali Su, Kurban Bayramı’nı kutladı

Mersin Valisi Ali İhsan Su, bayramı bayram tadında yaşama ve yaşatma çağrısı yaparak, Mersinlilerin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutladı.Vali Su, Kurban Bayramı dolayısıyla mesajı yayınladı. Mesajında, “İnancımızın ve kültürümüzün...

Google Haberlere Abone ol

Mersin Valisi Ali İhsan Su, bayramı bayram tadında yaşama ve yaşatma çağrısı yaparak, Mersinlilerin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutladı.

Vali Su, Kurban Bayramı dolayısıyla mesajı yayınladı. Mesajında, “İnancımızın ve kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olarak sevgi ve saygı atmosferinin hakim olduğu, dostluk ve kardeşliklerin en güzel örneklerinin yaşandığı bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Su, bayramların birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının doruk noktasına ulaştığı, yardımlaşma ve dayanışmanın en üst düzeyde idrak edildiği çok özel günler olduğunu vurguladı. Mersinlilere Kurban Bayramı’nda bir arada olma, büyükleri ziyaret etme çağrısı yapan Su, “Millet olarak binlerce yıldır bu topraklarda hakim kıldığımız sevgi ve kardeşlik iklimi ekseninde, bayramın birleştirici ve bütünleştirici havasını milletimizin tüm fertlerinin en güçlü şekilde hissetmesini ve yaşamasını sağlayacak tutum ve davranışlar içerisinde bulunmamız büyük önem arz etmektedir. Bu çerçevede bayram süresince şehit aileleri, gaziler ve gazi ailelerine onların hepimizin ailesi olduğunu hissettirmeye, kimsesiz, yaşlı ve yardıma muhtaç insanlarımızın yanında olmaya, aile efradımızla bir araya gelmeye, büyüklerimizi ziyaret ederek hayır duasını almaya, küçüklerimizin mutluluğuna ortak olmaya ve bu sayede bayramı bayram tadında yaşama ve yaşatmaya gayret göstermeliyiz. Mersinli hemşehrilerimin, milletimizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyor, bayramın yeryüzünde barış ve huzur ikliminin egemen olmasına vesile olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Yorumlar