Umut Bayraklı eden öldü?

Umut Bayraklı'nın neden öldüğü sorusu spor camiasıda bu aralar merakla soruluyor

Google Haberlere Abone ol
Umut Bayraklı eden öldü?

Umut Bayraklı eden öldü, ölüm nedeni belli oldu mu soruları başta güreş dünyası olmak üzere birçok kesim tarafından merakla soruluyor. Henüz gencecik yaşında er meydanında birçok başarıya imza atan Bayraklı'nın ölüm haberi güreş dünyasında üzüntüyle karşılandı. Peki, Umut Bayraklı eden öldü?

UMUT BAYRAKLI NEDEN ÖLDÜ?

Antalya Elmalı İlçesinde oturan Genç Başaltı Yağlı pehlivan güreşlerinde Umut Bayraklı vefat etti. Bayraklı'nın kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği tahmin ediliyordu; ancak babası Habib Bayraklı, oğlunun kalp krizi nedeniyle ölmediğini söyledi.

UMUT BAYRAKLI KİMDİR, KAÇ YAŞINDAYDI?

Umut Bayraklı 1997 yılında Samsun'un Bafra ilçesinde doğdu. 

Henüz 26 yaşında olan genç güreşçi, Antalya Elmalı'da yaşıyordu.

Bayraklı burada 2011 yılında minder güreşi ile tanıştı 1 sene burada Bekir Erol hocalarının eşliğinde eğitimine devam eden Umut Bayraklı 2011 yurt elemelerine katılıp Şanpiyon olarak ayrılan Umut Bayraklı Balıkesir'de çalışmalarına devam etti.

Umut Bayraklı eden öldü
Umut Bayraklı

 

2012 yılında tekrar Antalya/Elmalı GEM eşliğinde çalışmalarına devam eden umut bayraklı minder güreşinde ilçede ilde dereceler elde etmeye başladı türkiye şanpiyonasında 3 kere 3.lük 5. lik maçı yapan Umut Bayraklı her seferinde şans yüzüne gülmeyip bu arada yağlı güreşle tanıştı.

İlk kısbeti 2014 yılı tozkoparan boyunca giyen Umut Bayraklı ilk senesine rağmen yağlı güreşe çabuk ısındı bir çok derece elde etti. 2014 Tarihi Edirne Kırkpınar güreşlerinde tozkoparan boyunca 8 e kalarak çeyrek finalde mağlup oldu. Bir sonra ki sene çayırlarda kasırga yaratmaya başladı.

Umut Bayraklı geçen seneki derecelerin üstüne çok koymuştu. Ayak boyunda artık kendini herkese inandırmıştı başaracaktı katıldığı o sene ki güreşlerde sadece 2 kere kürsüye 3. olarak çıkıp 1 kere mağlup olmuştu. Ve gene bu senede 2015 Kırkpınar güreşleri gelip çatmıştı Ayak boyunda yılmadan yorulmadan savaşan genç pehlivan gene çeyrek finale kalmaya hak kazandı ama bu senede nasibi değildi ayak boyunda 2015 Edirne Kırkpınar güreşlerinde çeyrek finalde Mağlup oldu.

Yolun başından başladık sonunu bulamadan yorulduk.

2015 Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan güreşlerinde Ayak boyunda şampiyon oldu bir üst boya çıkmaya hak kazandı Deste Küçük(1) boyu ile o sezonu kapattı

Gelecek sene Deste Küçük(1) boyda Kırkpınar güreşlerin de 3. Oldu ve bir üst boya Deste orta(2) boya çıktı ama rakipleri büyük görmeyip savaştı madalyaları birer birer topladı.

Deste Orta boyda Korkuteli güreşlerinde bir üst boyda Final yaptı. Uzun bir maç olmasına rağmen mağlup oldu. Deste orta boyda o sezonu bitiren Umut Bayraklı Muğlada yapılan Dalyan Dünya Plaj güreşlerinde Ülkemizi temsil ederek dünya 3. sü olmuştur.

Ve bu bağlamda Deste orta boyundan Büyük orta boyuna yükselmeye hak kazanmıştır. Bir yazda gelecek sezona 4 boy yukarda başlamıştır.

Evet şimdi diyeceksiniz ki burada kalır bu pehlivan diye ama gene kalmadı 1997 doğumlu Umut Bayraklı Büyük orta boyunda da mücadele etti 4 boy yukarıda da nefesleri kesti.

2018 Kırkpınar güreşlerin de Büyük orta boyunda son 16 ya kalıp Başaltı Pehlivanı olmaya hak kazandı ve tarihte bir ilke imza attı Bir sezonda 5 boy yukarı atladı.

Ve şimdi 22 yaşında Olan UMUT BAYRAKLI Türkiye'nin en genç Başaltı pehlivanı. Ve hedefim baş pehlivanlık demişti.

Umut Bayraklı'ya Allah'tan rahmet, ailesine sabırlar diliyoruz.

Yorumlar

GÖKHAN ŞAHİN ALLAH c.c. Gani Gani Rahmet, Mekanını Cennet, Taksiratını Af, Kabrini Geniş ve Nur Eylesin İnşallah.