Twitter Gündem kısmında 'sabit mesaj' dönemi

Twitter'ın "Topic Trend" olarak bilinen TT kısmında bundan böyle gündem olan konuyla alakalı bir Tweet en üste sabitlenecek.

Twitter Gündem kısmında 'sabit mesaj' dönemi - Sayfa 1

Twitter’da Trends bölümü yani Gündemler kısmı, insanların şu anda en çok ne hakkında konuştuğunu gösteriyor. Fakat sıklıkla, Twitter'da gündem olan bir kelime veya ifadeye bakıp "Bu neden gündem oluyor?" diye soruyoruz. Bu soru aslında geçen yıl yarım milyondan fazla Tweetlendi. Twitter bu konuda bir adım atmaya hazırlanıyor.

Twitter Gündem kısmında 'sabit mesaj' dönemi - Sayfa 2

Twitter Ürün Müdürü Frank Oppong, konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Oppong, “Twitter’da tamamiyla, Tweetler ve hesaplardaki uyarı işaretlerinin yanı sıra düzenlenmiş sayfalar (diğer adıyla Anlar) ve gündemlerle ilgili makaleler hakkında insanlara daha fazla bağlam sunmak için çalışıyoruz. Buna yardımcı olmak için, bir şeyin neden gündem olduğunu açıklamaya yardımcı olmak adına sabitlenmiş Tweetler ve gündemlerle ilgili tanımlar ekliyoruz” dedi.

Twitter Gündem kısmında 'sabit mesaj' dönemi - Sayfa 3

Oppong, sözlerini şöyle sürdürdü: “Önümüzdeki haftalarda, gündeme bağlam eklemeye yardımcı olmak için bazı gündemlere eklenen kısa tanımlar göreceksiniz. Tanımlar, bir şeyin neden gündem olduğu konusunda anlaşılması kolay ve net kaynaklı bir bağlam sağlayacak.r.Açık olmak gerekirse, gündemleri iyileştirmek için yapılacak daha çok iş olduğunu biliyoruz ve bugün duyurduğumuz bağlam güncellemeleri sadece doğru yönde atılmış küçük bir adım.

Twitter Gündem kısmında 'sabit mesaj' dönemi - Sayfa 4

İnsanların bir şeyin neden gündem olduğunu anlamalarına yardımcı olmak ve bir şeyin nasıl gündem olduğuna dair şeffaflık sağlamak için yapabileceğimiz daha çok şey var. Gündemleri daha iyi hale getirmemiz gerekiyor ve bunu yapacağız.”