Türkiye'de kalan silahlı terörist sayısı açıklandı

Türkiye'de sınırları içerisinde kalan silahlı terörist sayısı tarihinin en düşük seviyesine indi.

Google Haberlere Abone ol

Terörle mücadele konusunda önemli ilerleme sağlandığı öğrenildi. Gelen son haberlere göre Türkiye sınırları içerisinde silahlı şekilde faaliyet gösteren terörist sayısı tarihinin en düşük seviyesine düştü. 

Konuyla ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye, bugün terörle mücadelede ilk defa tünelin ucuna bu kadar yaklaşmıştır." açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanı Soylu, yurt içindeki terörist sayısının 320'ye düştüğünü bildirdi.

Bakan Soylu, bu yılki operasyonlarda 809 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Soylu, FETÖ ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığından bugüne kadar 42 bin kişinin ihraç edildiğini, 14 bin kişinin görevden uzaklaştırıldığını, 13 bin kişinin görevlerine iade edildiğini bildirdi.

Bakan Soylu, açıklamalarının devamında, "Bu yıl 76'sı büyük, 307'si orta; 99 bini kırsal ve 2900'ü şehirlerde olmak üzere toplam 102 bin iç güvenlik operasyonu yapıldı" bilgisini paylaştı.

Soylu, Türkiye'deki FETÖ operasyonlarında bugüne kadar 292 bin kişinin gözaltına alındığını, 96 bin kişinin de tutuklandığını açıkladı.

5 TERÖRİST TESLİM OLDU

Terör örgütü PKK'da çözülme ve dağılma süreci devam ediyor.

Son haberlere göre İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda jandarma ve emniyet birimlerinin ikna çalışmalarıyla PKK'dan kaçan 5 örgüt mensubu güvenlik güçlerine teslim oldu.

 

Yorumlar