Türkiye'de en ucuz ulaşım Konya'da

Toplu ulaşımda Türkiye'nin en ucuz şehri Konya'da sağlanıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin başarılı ulaşım politikası Konyalılara ucuz ulaşım olarak geri dönüyor.

Google Haberlere Abone ol
Türkiye'de en ucuz ulaşım Konya'da

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehrin toplu ulaşım filosunu genişletmek amacıyla 53 yeni doğalgazlı otobüsün hizmete sunulduğunu duyurdu. Çevreci ve yerli üretim olan bu otobüslerle birlikte, toplam otobüs sayısı 180'e yükselerek, filonun güncel maliyeti 1 milyar 311 milyon liraya ulaştı.

ÇEVRECİ VE KONFORLU ULAŞIM

Yeni otobüslerin tanıtımı sırasında konuşan Altay, "Şehrimiz, her şeyin en güzeline ve en iyisine layık. Bu yeni otobüslerle, Konyalıların ulaşım konforunu artırırken, çevreye olan etkimizi de minimuma indiriyoruz" dedi. Otobüslerin, CNG Hibrit Solo, CNG Hibrit Körüklü ve yarı seyahat tipi olmak üzere çeşitlilik gösterdiğini belirtti.

TEKNOLOJİYLE DONATILMIŞ TOPLU ULAŞIM

Konya Büyükşehir Belediyesi, "Konya Modeli Belediyecilik" anlayışıyla, teknolojinin tüm imkanlarını toplu ulaşım hizmetlerine entegre etti. Akıllı Toplu Ulaşım Sistemi (ATUS), Akıllı Trafik Yönetim Sistemi ve Türkiye Kart gibi yenilikçi çözümlerle, vatandaşlara kolay ve erişilebilir ulaşım sunuluyor.

YENİ RAYLI SİSTEM PROJELERİ YOLDA

Altay, otobüs filosunu güçlendirme çalışmalarının yanı sıra, raylı sistem projelerine de yoğunlaştıklarını açıkladı. "En kısa sürede yeni raylı sistem müjdelerini şehrimize vermeyi planlıyoruz," diyerek, ulaşım altyapısının her yönüyle geliştirilmesine olan bağlılıklarını vurguladı.

KONYA'DA ULAŞIMIN GELECEĞİ

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı da, Konya'nın toplu ulaşım filosuna yapılan bu önemli katkının, şehrin genel hizmet kalitesini artıracağını belirtti. Angı, "Bu yeni otobüsler, hemşehrilerimizin konforlu yolculuklarını sağlarken, çevreci yaklaşımlarıyla Konya'nın güzelliğine güzellik katacak," dedi.

Yorumlar