Türkiye'den Trump'ın danışmanına sert tepki

Türkiye ve Katar'ı 'radikallerin yeni finansörü' olmakla itham eden ABD Başkanı Trump'ın güvenlik danışmanına Dışişleri Bakanlığı sert tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol
Türkiye'den Trump'ın danışmanına sert tepki

Sonhaberler | Haber Merkezi

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada; "ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı H.R. McMaster'ın, bir düşünce kuruluşu tarafından dün (12 Aralık) Washington'da düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada ülkemizi ve hükümetimizi hedef alan ifadelerde bulunduğu üzüntüyle öğrenilmiştir.

Ülkemizin terörizm ve radikalizmin her boyutuyla nasıl bir mücadele verdiğini en iyi bilmesi gereken bir makamda bulunan Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster’ın gerçeklikle bağlantısı olmayan iddiaları hayret verici, temelsiz ve kabul edilemez niteliktedir.

Dost ve müttefik olarak görmeye devam ettiğimiz ABD’nin ülkemize aynı yaklaşımı sergilemesini ve her ne sıfat altında olursa olsun YPG gibi terör örgütlerine desteği bırakarak, geleneksel müttefiklik ilişkilerimiz ve uluslararası meşruiyete uygun şekilde ülkemizin kararlılıkla sürdürdüğü terörizm ve radikalizmle mücadelesine daha somut ve etkin destek vermesini beklemekteyiz." denildi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymon (HR) McMaster, Türkiye ve Katar'ın radikal ideolojilerin "yeni sponsorları" olduğunu iddia etmişti.

Yorumlar

ihsan yuh yani sen pkk pyd deaşı fetö yü kur yönet türkiye yi sonra suçla bunlar insan değil hayvan bile değil