Türkiye Sigorta Müşteri Platformu'na ödül

Türkiye Sigorta Strateji, Dijital Dönüşüm ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bilal Türkmen, "Dijital yatırımlarımızın uluslararası platformlarda BT profesyonellerinden gördüğü yüksek ilgi motivasyonumuzu güçlendiriyor" dedi

Google Haberlere Abone ol
Türkiye Sigorta Müşteri Platformu'na ödül

Türkiye Sigorta, finansal sektör kuruluşları için en saygın ödüllerden biri olarak kabul edilen Gartner İnovasyon Ödülleri’nde ikincilik ödülünün sahibi oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık şirketlerinden Gartner, Eye on Innovation for Financial Services ödülünün kazananlarını açıkladı.

Türkiye Sigorta, organizasyonları dünya sınıfı standartlarda objektif bir şekilde karşılaştıran Gartner Awards Framework ile yapılan değerlendirme sonucunda final etabına seçildi.

Sunduğu geniş avantaj dünyasıyla sigorta ve emeklilik maliyetini ortadan kaldırmayı hedefleyen Türkiye Sigorta Müşteri Platformu, Barcelona’da gerçekleştirilen yarışmada kıdemli sektör profesyonellerinin oylarıyla ikincilik ödülüne layık görüldü.

2022 yılı nisan ayında canlıya alınan ve 1,6 milyon kullanıcısı olan platformda, 50 farklı markanın, sigorta ve emekliliğin ötesinde 85 farklı avantajlı hizmeti bulunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Sigorta Strateji, Dijital Dönüşüm ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bilal Türkmen, ödüle layık görülen projenin şirket kuruluş vizyonunun somut bir çıktısı olmasından dolayı gurur duyduklarını belirtti.

Türkmen, bugün platformların inovasyonun temeli olarak görüldüğünü ve ilk günden dijital yatırımlara verdikleri önemin bu ödülle taçlanmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Ekip çalışmasının önemine değinen Türkmen, şunları kaydetti:

“Müşteri Platformu projemiz, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinden katılan yüzlerce proje arasından seçilerek finalde yarıştı. Türkiye Sigorta olarak ilk kez katıldığımız yarışmada, ikincilik ödülü bizim oldu. Dijital yatırımlarımızın uluslararası platformlarda BT profesyonellerinden gördüğü yüksek ilgi motivasyonumuzu güçlendiriyor.

Bu gururu yaşatan, bu projeye emek veren tüm ekip arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum. Rekabetin giderek daha da yoğunlaştığı dijital alanda, inovatif yaklaşımlarımızla sektörümüze öncülük etmeyi sürdüreceğiz.”

Yorumlar