Türk ve Gürcü gazeteciler buluştu

Türk ve Gürcü gazeteciler Tiflis'te bir araya geldi

Google Haberlere Abone ol

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) üyelerinden oluşan Türk gazeteciler heyeti, Türkiye ile Gürcistan arasındaki ilişkilerin daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamak amacıyla Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te Gürcü mevkidaşlarıyla bir araya geldi.

Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan, büyükelçilikte, Türk ve Gürcü gazetecilerin bir araya geldiği resepsiyon verdi.

KGK Kurucu Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ile KGK Yönetim Kurulu Üyesi Türk gazeteciler ile Gürcistan'ın çeşitli medya kuruluşlarının temsilcilerinin bir araya geldiği resepsiyonda konuşan Yazgan, iki ülkeyi temsil eden medya mensuplarıyla görüşmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti

Gürcü gazetecilerden oluşan bir grubun, şubatta Türkiye'yi ziyaret ettiğini anımsatan Yazgan, Gürcü gazetecilerin de destekleriyle bu sefer Türkiye'den gelen heyetin, Gürcistan'da 3 gündür incelemelerde bulunduğunu belirterek bu karşılıklı ziyaretlerin gerçekleştirilmesine destek veren herkese teşekkür etti.

Türkiye ile Gürcistan'ın iki dost, stratejik ortak ve sınır komşusu ülkeler olduğuna dikkati çeken Yazgan, Türk ve Gürcü halkları arasında tarihi bağlarının mevcut olduğunu, gazetecilerin bu ilişkileri daha güçlendirebileceğini vurguladı.

KGK Kurucu Genel Başkanı Dim de Gürcistan'da bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi, Tiflis ile ülkenin diğer bölgelerinde verimli görüşmelerde bulunduklarını söyledi.

Dim, Gürcü ve Türk gazetecilerin Tiflis'te bir araya gelmesine sağladığı desteklerden dolayı Büyükelçi Yazgan'a minnettar olduklarını dile getirdi.

Resepsiyona Gürcistan'daki Türk kurumlarının temsilcileri ve büyükelçilik çalışanları da katıldı.

 

 

 

 

Yorumlar