Trendyol kimin, sahibi kimdir?

İnternet alışverişinin önde gelen isimlerinden birisi olan Trendyol kimin, sahibi kimdir?

Google Haberlere Abone ol

Online alışveriş siteleri içinde öne çıkanlardan birisi olan Trendyol kimin, sahibi kimdir, kim tarafından kuruldu?

Trendyol 2010 yılında İstanbul'da Demet Mutlu tarafından bir teknoloji şirketi olarak kuruldu. Türkiye'deki merkezi İstanbul Sarıyer'de bulunuyor. 

Trendyol Grup olarak yoluna devam eden şirketin bünyesinde, Trendyol.com, Modagram.com  ve Milla by trendyol var.

Trendyol'un çalışma tarzı ise, dünyaca tanınan çeşitli giyim markalarının ürünlerinin satışını yapmaktadır.

700 kişilik bir ekiple çalışan Trendyol, kuruluşundan altı ay sonra ABD merkezli yatırım şirketi olan Tiger Global'den destek aldı.

Ayrıca Google, Amazon, Groupon, Zynga ve Twitter gibi şirketlere yatırımlar yapan Kleiner Perkins ve Avrupa Kalkınma Bankası da tarafından da yatırımlarla desteklendi.

2013 yılı içerisinde İstanbul ilinin Sarıyer ilçesine bağlı Maslak mahallesindeki yeni ofisine taşındı. 

Trendyol, Ekim 2016'da Galatasaray Kadın Voleybol Takımı ile 3 sene sürecek bir sponsorluk anlaşması imzalayarak ismini bütün Türkiye'ye duyurmayı başardı.

ALİBABA TARAFINDAN SATIN ALINDI

2018 yılında Alibaba Group Türkiye'nin bugüne kadarki en büyük internet yatırımını yaparak şirketin yatırımcısı ve stratejik ortağı oldu.

Öte yandan, Trendyol express, şu anda İstanbul, Ankara, İzmir, Busrsa, Antalya, Sakarya, Tekirdağ, Eskişehir, Aydın ve Kocaeli'de hizmet veren ve yakında Türkiye'nin diğer illerinde hizmet vermeye başlayacak olan Trendyol ekspresinin son kilometre teslimat şirketidir. 

Trendyol Dolap 2016 yılında kuruldu ve şu anda Trendyol Grubu'nun bir parçası olarak çevrimiçi ikinci el giyim alışverişine öncülük ediyor.

Kaynak: SonHaberler

 

Yorumlar