Tayyar Öz neden açığa alındı? Tayyar Öz kimdir, ne ile suçlanıyor?

Dr. Tayyar Öz'ün ne zaman ve neden açığa alındığı soruları bu aralar merakla soruluyor. Öz hakkında yapılan bu aramalar nedeniyle bizler de sizler için gerekli olan bilgileri bulup aktarmaya çalıştık. Öz ve eşi hakkında "kara para aklama suçlamasıyla" soruşturma başlatıldı.

Google Haberlere Abone ol
Tayyar Öz neden açığa alındı? Tayyar Öz kimdir?

Tayyar Öz neden açığa alındı, kimdir, nerelidir, ne ile suçlanıyor soruları yeniden gündemde. Eşi ile birlikte "kara para aklama suçlamalar"na maruz kalan Öz ve eşi hakkında soruşturma başlatıldı. Peki, Tayyar Öz kimdir, nerelidir, neden açığa alındı, ne ile suçlanıyor?

TAYYAR ÖZ KİMDİR, NERELİDİR?

Dr. Tayyar Öz, Kahramanmaraş'ın Süleymanlı Kışla köyünde dünyaya geldi. Babası kasabada belediyenin marangozluğunu yapmıştır, ve ailesiyle birlikte yaşamıştır. Tayyar Öz, 5 kardeşin en küçüğüdür ve köyde büyümüştür.

OP. DR. TAYYAR ÖZ NEDEN AÇIĞA ALINDI?

Okul hayatına erken başlamış, ilkokulu köyünde okumuştur. Büyük abileriyle zaman geçirmeyi ve onlarla oynamayı istemiştir. Okula karşı büyük bir ilgisi vardır ve okumak istemiştir. İlkokul hayatında başarılı bir öğrenci olarak dikkat çekmiştir.

Ortaokul için ailesinden ayrılmış ve Maraş'a gitmeye karar vermiştir. Lise eğitimini Maraş'ta tamamlamış ve tıp fakültesine gitmeye karar vermiştir. Tıp fakültesine girmek için yoğun bir çalışma süreci geçirmiştir ve sonunda başarılı olmuştur. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde eğitim almıştır.

Mezuniyet sonrası çeşitli hastanelerde görev yapmış ve uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Şu an kendi muayenehanesini açma hazırlığında olduğunu belirtmektedir.

Ayrıca, genç yaşta tıp fakültesine gitmek istemesine rağmen dini bilgileri de ihmal etmemiş ve Kur'an kurslarına gitmiş, dini eğitim almıştır. Ayrıca köyünde müezzinlik yapmış ve dini kitaplar okumuştur.

Öz'ün 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kamudan ihraç edilenler arasında olduğu tahmin ediliyor.

Tayyar Öz'ün hayatı, köyden başlayıp tıp doktoru olma yolculuğuna uzanan ilginç bir hayat hikayesidir. 

 

Yorumlar