Tamer Karadağlı ekranlara döndü

Tamer Karadağlı FOX TV'de yayınlanan diziyle yeniden ekranlara döndü.

Google Haberlere Abone ol

Ünlü oyuncu Tamer Karadağlı, FOX TV ekranlarında yayınlanan Savaşçı dizisinin kadrosuna dahil oldu. Oyuncu dizide Göktürk Albay karakterini canlandıracak.

Yıllar önce yayınlanan ve şimdilerde bile tekrar bölümleri yayınlanan Çocuklar Duymasın'ın başrol oyuncusu Tamer Karadağlı, uzun bir aradan sonra ekranlara geri dönüyor.

Ünlü oyuncu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Savaşçı dizisine Göktürk Albay karakteri ile katıldığını sevenlerine duyurdu. Oyuncu takipçilerini heyecanlandıran paylaşımına "Göktürk Albay geliyor... Bekleyin.." notunu ekledi.

Karadağlı ile yıllarca aynı kadroda yer alan Pınar Altuğ Atacan ise oyuncunun paylaşımına alkış emojisi koyarken birçok ünlü isim de tebrik yorumları yaptı.

FOX TV'de son olarak geçtiğimiz Eylül ayında 99. bölümüyle ekrana gelen Savaşçı'nın kadrosunda değişiklik yaşanmıştı. Dizide Kağan Bozok rolünü canlandıran Berk Oktay yeni sezon öncesinde diziden ayrılmış ve Yasak Elma'nın kadrosuna katılmıştı.

TAMER KARADAĞLI KİMDİR?

Tamer Karadağlı 24 Mayıs 1967 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi.

Asıl mesleği oyunculuk ve seslendirme oyunculuğudur.

Azeri kökenli olan ailesi aslen Kars - Sarıkamışlıdır.

İlkokula başlamadan ailesi ile birlikte ABD'ye yerleşen Karadağlı, Türkiye'ye dönmüş sonra tekrar Amerika'ya gitmiştir.

Lise son sınıfta kesin dönüş yaptığı yıllarda ise sıklıkla Akün Sineması'na giderdi. Bir yandan da lise yıllarında onun için bir tutku olduğunu belirttiği seslendirme sanatına başlamıştır. Sonra Shakespeare'in "Kuru Gürültü" adlı oyununu hem Türkçe hem İngilizce oynamış ve böylece Bilkent Üniversitesi macerası başlamıştır. 

TED Ankara Koleji'nden sonra Çankaya Lisesi'nden ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olan sanatçı ilk filmini 1993 yılında çevirdi. 

Ferhunde Hanımlar dizisiyle ün kazandı. Birçok ünlü oyuncunun seslendirmesini de yapan Karadağlı, kendisi gibi oyuncu olan Arzu Balkan ile evliydi.

Çiftin Zeyno isminde bir kızları bulunmaktadır.

Çift 2007 yılında boşanmıştır. 

Çocuklar Duymasın adlı dizide rol almıştır.

Yorumlar