Taksirle ölüme neden olmak ne demek? Taksir anlamı nedir?

Taksirle ölüme neden olmak ne demek? Taksir anlamı nedir? Taksirle ölüme neden olmak suçu tam olarak ne anlama geliyor, cezası ne kadar soruları merakla soruluyor. Bu ifade, Somali Cumhurbaşkanının oğlunun bir motokuryenin ölümüne neden olmasıyla birlikte gündem oldu.

Google Haberlere Abone ol
Taksirle ölüme neden olmak  ne demek?

Taksirle ölüme neden olmak veya taksirli suç ne anlama geliyor, bu suçlara verilen cezaların miktarı ne kadar soruları "Somali Cumhurbaşkanının Oğlunun Karıştığı Trafik Kazası" sonrasında gündem olmaya başladı.

TAKSİRLE ÖLÜME NEDEN OLMAK NE DEMEK?

Taksirle ölüme neden olmak, bir kişinin dikkatsizlik, tedbirsizlik ya da ihmal sonucu başka bir kişinin ölümüne sebebiyet vermesi durumudur. Bu suç, genellikle trafik kazalarında gündeme gelir.

Hukukta, bu tür kazalar, kasıtlı hareketlerden ayrılır. Kasıt olmaksızın gerçekleşen ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylar, taksirli suçlar kategorisinde değerlendirilir.

Taksirli suçlarda, failin suç işleme niyeti yoktur; ancak yeterli özeni göstermeme sonucu bir zararın meydana gelmesi söz konusudur.

Somali Cumhurbaşkanının oğlu, geçtiğimiz günlerde bir trafik kazasına karıştı. Kazada, bir motokurye hayatını kaybetti.

HAPİS CEZASI VERİLDİ

Somali Cumhurbaşkanın oğlunun motokurye Yunus Emre Göçer'in ölümüne neden olduğu kazada taksirle ölüme neden olma suçu kapsamında 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Ceza, mahiyeti gereği 28 bin lira para cezasına dönüştürüldü.

Kaynak: Haber Merkezi

 

Yorumlar