StartGate Kampüs'te reklamcılık ele alındı

StartGate Üst Yöneticisi (CEO) Mustafa Cihat Durmuş, "Türkiye’nin dijital oyun ve oyun teknolojileri endüstrisinde dünyada daha da ilerlemesini amaçladığımız etkinliklerimiz devam edecek" dedi

Google Haberlere Abone ol
StartGate Kampüs'te reklamcılık ele alındı

İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB) tarafından, Portuma ana sponsorluğunda ve Dijital Oyun ve Oyun Teknolojileri Girişimcilik Merkezi StartGate ev sahipliğinde gerçekleştirilen Gaming in Advertising etkinliğinde, oyun dünyasının markalar ve pazarlama iletişimi açısından potansiyeli ele alındı.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, Dijital Oyun ve Oyun Teknolojileri Merkezi StartGate Campus’te sektör uzmanlarını bir araya getiren etkinlikte, oyun ekosisteminin geldiği nokta, markaların bu alanı iş planları içinde nasıl konumlandırdıkları ve verimli bir şekilde nasıl kullanabilecekleri, oyun dünyasından beklentileri, kullanım alanları, ölçümlemede gelinen nokta değerlendirildi.

Etkinlik kapsamındaki üç panelde sektörün gelişimine fayda sağlayacak çözüm önerileri, hedef kitleyle etkileşim kurmanın doğru yolları, oyun geliştiriciler gözünden oyun endüstrisindeki değişimler, markalarla yapılan işbirlikleri ve oyuncuların bakış açısıyla oyun içi reklamlar gibi pek çok konu da tartışıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen StartGate Üst Yöneticisi (CEO) Mustafa Cihat Durmuş, oyun ve reklam endüstrilerinin iç içe geçtiğini belirtti.

Durmuş, "Gaming in Advertising etkinliğine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin dijital oyun ve oyun teknolojileri endüstrisinde dünyada daha da ilerlemesini amaçladığımız etkinliklerimiz devam edecek." ifadelerini kullandı.

StartGate'in Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortağı Berk Üder ise şu an Avrupa’da oyun geliştirme alanında ikinci ülke olan Türkiye’nin birinci sıraya çıkması için çalıştıklarını ifade etti.

Portuma'nın Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Ozan Emrah Ünal da oyun içi reklam pazarının 2021 yılında 6,8 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahipken, 2030’da 17,6 milyar dolara ulaşacağının tahmin edildiğini belirtti.

Reklam verenlerin ve ajans dünyasının oyun sektörüyle kuracağı ilişkiler için gerçekleştirilen etkinliğin öneminden bahseden Ünal, sektörün ülke ekonomisi için de büyük bir fırsat olduğunu, hem ajansların hem de reklam verenlerin oyun endüstrisindeki fırsatları değerlendirebileceğini açıkladı.

Yorumlar