Short Track Nene Hatun Kupası

- Türkiye Buz Pateni Federasyonunca Erzurum'da düzenlenen ve 4 gün süren Short Track Nene Hatun Kupası sona erdi

Short Track Nene Hatun Kupası
16 Eylül 2018 Pazar 20:05

ERZURUM (AA) - Erzurum'da Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen Short Track Nene Hatun Kupası tamamlandı.

Palandöken Buz Pateni Salonu'nda düzenlenen ve 4 gün süren sürat pateni organizasyonuna, Türkiye ve Polonya'dan yaklaşık 150 sporcu katıldı.

Minikler, küçükler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde sporcuların kıyasıya mücadele ettiği yarışlarda, yeni hakemlik belgesi alan hakemler de tecrübe kazandırılması için görevlendirildi.

Müsabakaları Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri de izledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Taşkesenligil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışmada bin 500 metrede Türkiye rekoru kırıldığını söyledi.

Kupada yarışan sporcuların uluslararası müsabakalarda ülkeyi temsil edeceğini ifade eden Taşkesenligil, "Yarışma son derece heyecanlı geçti. Türkiye ve Avrupa şartlarında en iyi donanıma sahip salondayız. Avrupa'nın birçok ilinde buz yapılamazken en kaliteli buzun bu salonda olduğunu söyleyebiliriz. Erzurum son yıllarda her alanda bir spor merkezi haline geldi." diye konuştu.

Yarışmanın sonuçları, Türkiye Buz Pateni Federasyonunca yarın açıklanacak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×